Неділя, 4 червня

Кір в Україні: мережу шокували величезні штрафи за відмову від щеплень

Кір в Україні можна побороти штрафами “антищеплювальників”, вважає журналіст

Після спалахів кору в регіонах України відомий журналіст і блогер Денис Казанський озвучив суми штрафів у країнах ЄС для батьків, які не щеплюють власних дітей, і запропонував ввести таку практику в нашій країні.

Про це він пише в Facebook, повідомляє Стайлер.

“Чесно кажучи, не знав, що у нас в країні така плачевна ситуація зі щепленнями. Раніше я думав, що відмовляються щепити своїх дітей тільки якісь упоротые сектанти, але виявляється епідемія цього безумства поширюється з кожним роком все ширше. А слідом за нею ширяться і цілком реальні болячки – кір, поліомієліт.

Так скоро і віспа повернеться. Не розумію, чому ситуація настільки запущена. Моя позиція по відношенню до антипрививочникам дуже проста – ввести за відмову від щеплень штрафи і карати всіх, хто наражає дітей на небезпеку”, – пише він. Казанський каже, що в ряді країн Євросоюзу вже карають за відсутність щеплень величезними штрафами.

“В ряді країн ЄС такі штрафи вже давно діють. Наприклад, у Франції розмір штрафу за відмову від щеплень доходить до 30 тисяч євро. Не хочеш робити дітям щеплення – їдь жити в Африку. Там це не обов’язково. А в цивілізованій країні мусиш жити за правилами нормальних людей”, – пише він.

Казанський процитував розповідь жінки, яка живе у Франції, яка забула вчасно зробити щеплення своїм дітям:

“Живу у Франції. Прострочила щеплення своїм дітям і отримала ось таке попередження. Мінімальний штраф за відсутність щеплень -1500 євро, максимальний 30 000 і і два роки в’язниці. І в кінці тонкий натяк на позбавлення батьківських прав. Дали три місяці на виправлення”, – розповіла жінка на одному з ресурсів.

скрін поста

Блогер повідомляє, що в Німеччині за відмову від щеплень з 1 червня 2017-го ввели штраф 2500 євро.

“Для України розмір штрафів має бути менше, але їх все одно потрібно зробити відчутними. У перший раз, якщо батьки прострочили щеплення, можна обмежитися попередженням. Якщо ж і після цього дітей не прищепили – штраф 3, 5, 10 тисяч гривень. Мракобісся добре лікується гривнею. Держава зі свого боку, зрозуміло, має забезпечити доступність і наявність всіх необхідних вакцин”, – зазначив він.

денис казанський

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.