З початку війни волонтерський рух набув поширення. U-Report проводив опитування серед молоді, за даними якого волонтерять 38% респондентів 

Волонтери збирають чималі суми. І дуже часто збори проводяться на особисті карти. І відповідно, виникає запитання: чи оподатковуватиметься ця діяльність? У даному випадку — так. Юристи пояснюють справу.
Якщо ви волонтер і збираєте гроші на особисту картку, то маєте платити з них податок на прибуток (18%) та воєнний збір (1,5%). А також задекларувати ці гроші у наступному році.
Проте цього робити не потрібно, якщо ви зареєстровані у державному Реєстрі волонтерів. Трошки послабили ці норми у законопроекті №7492, за який поки що не проголосували.

Податковий кодекс містить виключення для волонтерів.
Доходи, які отримав волонтер, не включаються до його річного оподатковуваного доходу, не підлягають декларуванню та, відповідно, не оподатковуються ПДФО та військовим збором.
Підтвердженням цього є включення волонтера до Реєстру волонтерів, який в оригіналі має зловісну назву: “Реєстр волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації”.

Зокрема:
– військовослужбовцям та працівникам ЗСУ, працівникам інших сил оборони, членам сімей загиблих або поранених учасників АТО, працівникам підприємств, які залучалися до АТО, учасникам масових акцій громадського протесту у 2013-2014 роках, які зазнали ушкоджень здоров’я, переселенцям із зони ООС та Криму, та на відшкодування пов’язаних з наданням допомоги витрат волонтера.

Якщо ж волонтер відсутній у реєстрі, заплатити податок доведеться з усіх надходжень.
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.