Вівторок, 28 березня

Що з податками для волонтерів?

З початку війни волонтерський рух набув поширення. U-Report проводив опитування серед молоді, за даними якого волонтерять 38% респондентів 🤔
Волонтери збирають чималі суми. І дуже часто збори проводяться на особисті карти. І відповідно, виникає запитання: чи оподатковуватиметься ця діяльність? У даному випадку — так. Юристи пояснюють справу
Якщо ви волонтер і збираєте гроші на особисту картку, то маєте платити з них податок на прибуток (18%) та воєнний збір (1,5%). А також задекларувати ці гроші у наступному році.
Проте цього робити не потрібно, якщо ви зареєстровані у державному Реєстрі волонтерів. Трошки послабили ці норми у законопроекті №7492, за який поки що не проголосували.
📍 Але!
Податковий кодекс містить виключення для волонтерів.
Доходи, які отримав волонтер, не включаються до його річного оподатковуваного доходу, не підлягають декларуванню та, відповідно, не оподатковуються ПДФО та військовим збором.
Підтвердженням цього є включення волонтера до Реєстру волонтерів, який в оригіналі має зловісну назву: “Реєстр волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації”.
🗝 Другий нюанс – зібрані волонтером кошти не оподатковуються лише у тому випадку, якщо вони використані для надання благодійної допомоги категоріям осіб, які конкретно визначені Податковим кодексом.
Зокрема:
– військовослужбовцям та працівникам ЗСУ, працівникам інших сил оборони, членам сімей загиблих або поранених учасників АТО, працівникам підприємств, які залучалися до АТО, учасникам масових акцій громадського протесту у 2013-2014 роках, які зазнали ушкоджень здоров’я, переселенцям із зони ООС та Криму, та на відшкодування пов’язаних з наданням допомоги витрат волонтера.
🖇 Отож, якщо волонтер витратив кошти не на ту ціль — платить податок.
Якщо ж волонтер відсутній у реєстрі, заплатити податок доведеться з усіх надходжень. 
 
 
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.