п`ятниця, 24 березня

Мовний закон на практиці. Що не так?

Мовний закон діє. Останні зміни відбулись 16 липня, де набрали чинності норми щодо використання української мови в інтернеті та на інтерфейсах комп’ютерних програм.

Чи то штрафи замалі (а вони наразі складають від 3400 до 11900 грн), чи то система не працює, але факт, що не всі сайти відцурались російської, залишається фактом 🤔
Щоб не бути багатослівними – ось вам приклад сайту українського виробника взуття. Компанія заявляє, що вона «національний виробник взуття в Україні». Багато фізичних точок відкрито у великих містах України. Але попри всі вимоги законодавства, ведуть свою діяльність мовою окупанта ‼️

💪🏼 Попри те, значна кількість інтернет-ресурсів перейшли на україномовний контент,  поштовхом до цього може стати ваша скарга до мовного омбудсмена.

З 16 по 25 липня до Секретаріату Уповноваженого надійшла рекордна кількість повідомлень громадян про порушення мовного Закону – 502.

🖇 Кількість звернень з різних куточків України вказує на високу обізнаність суспільства про норми Закону. Значна кількість інтернет-ресурсів після скарни приводить свою діяльність відповідно до норм Закону.

Проте багато звернень також не можуть розглянути через те, що не вказано усіх даних. До прикладу, дані про людину-порушника відсутні у скарзі; відповідно це унеможливлює комунікацію для усунення порушень та застосування санкцій.

Тож боріться за свої права, робіть усе можливе від себе, щоб порушники зазнали покарання. Порада власникам веб-сайтів чи інших інтернет-ресурсів – ведіть свою діяльність одразу згідно з нормами Закону 📍

Щодо порушення можна звернутись за вказаною нижче адресою:
[email protected] 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.