8 дивних фактів про людський організм

344
факти

Ви ніколи не задумувались про те, чому під час катання на атракціонах ваш шлунок “підходить” аж до горла або чому жінки мерзнуть більше, аніж чоловіки? Читайте про ці та інші дивні факти про людський організм.

Чому жінки мерзнуть сильніше від чоловіків

Навіть при однаковій температурі повітря – жінці буде холодніше, аніж чоловікові. А все тому, що в жінок більше підшкірного жиру, але він зосереджений в центрі тулуба і зігріває внутрішні органи.

Руки та ноги жінок залишаються не такими захищеними від холоду. А коли рукам і ногам холодно, здається, що холодно всьому організму. До того ж у жінок нижчий поріг сприйняття холоду. При однаковій температурі кровоносні судини в пальцях жінок звужуються більше, ніж у чоловіків, тому руки замерзають швидше.

Чому кава кімнатної температури несмачна

какао кава

Деякі смакові рецептори чутливіші до молекул їжі кімнатної або трохи вище кімнатної температури. Гаряча кава здається гіркою (і тому смачнішою), тому що смакові рецептори, які розпізнають гірке, просто нечутливі до гарячого.

Також на сприйняття смаку впливає запах, а гаряча кава пахне набагато приємніше, ніж холодна.

Чому на американських гірках здається, що шлунок “підступає” до горла

Тому що ваші внутрішні органи насправді рухаються. Ремінь утримує вас від падіння, але шлунок і кишечник, слабо закріплені в черевній порожнині, “підлітають” вгору. Вони при цьому не пошкоджуються. Нервові закінчення фіксують рух, а вам здається, що шлунок “потрапив” в горло.

Для чого нам відбитки пальців

Раніше вважалося, що вони допомагають утримувати предмети. Однак вчені довели, що відбитки на пальцях тільки заважають тримати плоскі гладкі предмети, скорочуючи контактну площу між пальцями і поверхнею.

Вчені припускають, що відбитки захищають шкіру на подушечках пальців від пошкоджень і мозолів.

Чи може біль в суглобах свідчити про зміну погоди

Перед настанням поганої погоди зазвичай різко падає атмосферний тиск. Від цього тканини організму розширюються, що може стати причиною набряків і болів. Ефект зазвичай виражений слабо, але люди з артритом і запаленими суглобами можуть відчути його сильніше. Тож цілком ймовірно, що деякі люди відчувають зміну погоди раніше.

Чому при гикавці потрібно затримати дихання

Якщо не вдихати, в організмі накопичиться вуглекислий газ, який зупинить спазми діафрагми, що викликають гикавку. Коли діафрагма мимоволі скорочується, відбувається швидкий вдих. Однак його перериває надгортанник – хрящ. Закриваючись, він і робить характерний для гикавки звук.

Чому піт під пахвами пахне гірше, ніж в інших місцях

У нашому організмі два види потових залоз. Ті, що розташовані на руках і ногах, виділяють суміш води і солі. А ось залози під пахвами виділяють маслянисту речовину, якою харчуються бактерії. Якраз в процесі поїдання масла бактеріями і виникає неприємний запах.

Джерело