Державна допомога дітям-ВПО
- Право на поза чергове зарахування до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти (відповідно до Постанови Кабміну від 27.01.2021 № 86). Щоб скористатися відповідною можливістю під час подання заяви про зарахування дитини до дитячого садочка один із її батьків, інших законних представників має надати оригінал довідки про взяття на облік ВПО, що видана на ім’я дитини, а також зазначити реквізити такого документу у заяві про зарахування.
- Право на безоплатне гаряче харчування у державних і комунальних закладах дошкільної, загальної середньої освіти та інших закладах освіти, що здійснюють освітню діяльність на певному рівні (рівнях) повної загальної середньої освіти (згідно з Постановою Кабміну від 24.03.2021 № 305). Також безкоштовно дитячим харчуванням забезпечують дітей грудного віку та діти другого року життя.
- Право на продовження здобуття певного освітнього рівня (дошкільної, шкільної, середньо-спеціальної, вищої освіти). Для дітей-ВПО є можливість влаштування до шкіл за відсутності всіх необхідних документів, а також право продовжувати навчання дистанційно, якщо заклад освіти, в якому навчалася дитина, реалізував такий підхід.
- Право на оздоровлення та відпочинок за рахунок держави, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, незаборонених законодавством (згідно зі ст. 24 Закону України Про оздоровлення та відпочинок дітей)
- Право на отримання грошової допомоги на проживання. Відповідно до Постанови Кабміну від 20.03.2022 № 332, діти-ВПО мають право на отримання допомоги на проживання – 3000 грн щомісячно. Однак таку допомогу надають за певних умов.
- Право на отримання державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти. Відповідно до ст. 44 Закону України “Про вищу освіту”, держава забезпечує дітям-ВПО державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти у форматі:
- повної оплати навчання для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти за певним рівнем вищої освіти за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів, у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення, відповідно до умов та правил прийому (з урахуванням квот, установлених відповідно до законодавства). Підтримку надають до завершення навчання, але не довше, ніж до того, коли студентові виповниться 23 роки;
- надання пільгових тривалих кредитів для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у разі зарахування на навчання відповідно до угод укладених між вищим навчальним закладом та фізичною або юридичною особою;
- соціальної стипендії для осіб, які навчаються за денною формою навчання;
- безоплатного забезпечення підручниками та доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних закладах освіти;
- безоплатного проживання в учнівських гуртожитках — для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти; із пільговою оплатою — для студентів закладів фахової передвищої або вищої освіти, курсантів невійськових закладів фахової передвищої або вищої освіти;
- соціальної стипендії – у випадку навчання на бюджетній формі для студентів, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання і є у рейтингу.
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.