Вівторок, 28 березня

В Румунії працює освітній центр для українських дітей, де вчаться за програмою МОН

У Румунії в місті Клуж-Напока працює освітній центр UA Child Education Hub, де навчаються понад дві сотні дітей, які були змушені поїхати з України через повномасштабне російське вторгнення. 

Про це розповіла авторка проєкту Ксенія Ширяєва у Медіацентрі Україна.

Ідея проєкту почалася з того, що приватна британська школа Royal School торік влітку захотіла допомогти українським дітям і запропонувала надати двоповерхову будівлю. 

До відкриття фінансово доклались місцеві приватні підприємціі, некомерційні організаціїі та самі батьки дітей. Також центр отримав допомогу від фонду ООН UNICEF, який підтримуватиме проєкт до 31 липня цього року.

Авторка ідеї центру розповіла, що для отримання допомоги надіслала запити у пів сотні організацій. Подальше фінансування від фонду ООН залежатиме від роботи освітнього хабу та безпекової ситуації в Україні. 

Центр не має акредитації від МОН, але міністерство надсилає туди навчальні матеріали. 

“Ми йдемо нога в ногу з офіційною програмою Міністерства освіти України. Вони надіслали нам 400 підручників”, – каже Ширяєва. 

Окрім понад дві сотні дітей від 5 до 17 років, які отримують знання у центрі, там також працюють два десятки викладачів. Повідомляє сайт Zmina.info

Батьки вихованців, які виступали на брифінгу, зазначили, що активність допомогла дітям подолати стрес. 

“Коли діти прокидаються і питають, чи йду я сьогодні до школи, це велике щастя для батьків”, – каже мама одного з вихованців Олена Гудзь. 

фото Діти в освітньому центрі. Фото: UA Child Education Hub

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.