Вівторок, 28 березня

Українські школярі не хочуть навчатися в польських школах

Польські освітяни, які з початком війни прийняли тисячі українських дітей, зіштовхнулися з проблемою, яку не могли навіть передбачити. Українські школярі в Польщі, особливо початкової школи, не можуть навчатися польською мовою, бо не знають навіть української абетки. Про це пише польське видання Onet.pl.

Мама української восьмилітки приходить до польської школи зі скандалом, що її дитина не знає ще українських літер, а вже мусить писати польською і читати “Пана Тадеуша”, – пише видання.

Проблема в тому, зазначає Onet.pl, що польські освітяни прийняли українських дітей до загальнопольського освітнього процесу. Українські школярі пішли до звичайних польських шкіл відповідно до шкільного віку, але без додаткових мовних курсів чи психосоціальної адаптації.

Серед проблем, які знеохочують українських дітей вчитися в польських школах, видання називає: небажання залишатися в Польщі і плани швидко повернутися в Україну, незнання польської мови, брак українсько-польських підручників, брак українських навчальних програм, конфлікт в середині шкільних класів.  Відтак, українські школярі в Польщі не можуть здати екзамени в кінці семестру, і навчаються дистанційно в українських школах.

“Минав семестр. Цілий клас вже добре читає, додає і віднімає до ста. А українські діти падають в щораз глибшу прірву. За власні гроші купила їм польсько-українські книжки. Не користувалися ними, не виконували домашнє завдання, рідко ходять на додаткові заняття з польської мови. Пропускають більшу половину лекцій, бо навчаються дистанційно в українських школах. Якщо ту дитину пропхаю до наступного класу, то впаде в ще більшу фрустрацію”, – скаржиться вчителька польської школи.

“Діти, чиї батьки планують повертатися в Україну, не мають жодної мотивації до навчання. Не знаю, що з ними буде в старших класах, якщо все ж доведеться залишитися в Польщі”, – твердить Еліза, вчителька польської школи.

“Ніхто цього не передбачив. Дітей кинули до загальноосвітньої польської школи, вони мусять вивчати польську класичну літературу, історію, яка їм не є близька, а відповідальність за результат поклали на вчителів.”

Як твердять дані опитування Amnesty International в січневому звіті, окрім браку українських чи українсько-польських підручників, в Польщі є мала кількість міжкультурних асистентів, які б займалися інтеграцією українських дітей у польське суспільство. Згідо даних AI, в Польщі зареєстровано 800 тисяч українських школярів, а тільки 192 тисячі з них навчається в польських школах. Що з рештою? Невідомо.

Переклад з польської та опрацьовано соломія пастух

 

 
 
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.