Середа, 22 березня

Президент закликав українців за кордоном повертатися додому

“Я б дуже хотів, щоб ви повернулися” – сказав Президент України Володимир Зеленський звертаючись до українців, які виїхали за кордон з моменту повномасштабного вторгнення Росії.

“Без громадян України, які сьогодні знаходяться за кордоном, наша держава не може бути потужною. При всій любові до всіх держав, які дали вам прихисток, пам’ятайте: ви – українці! Висловлюю велику повагу цим державам. Вони дійсно багато для нас зробили”, – зазначив Зеленський.

“Але я хочу, щоб ви знали – коли ви зможете, я б дуже хотів, щоб ви повернулися. Ми чекаємо на вас після перемоги, бо треба відновлювати нашу державу. Вона для людей – і для тих, хто зараз тут, і хто тимчасово виїхав”, – сказав глава держави.

Нагадаємо, за даними ООН, більшість українців, що покинули свої домівки через війну, хочуть якось повернутися додому. Йдеться про 77% біженців та 79% внутрішньо переміщених осіб. Однак лише 12% опитаних планують повернутися протягом найближчих трьох місяців.

Раніше, під час пресконференції, глава держави висловився, що найбільшим його розчаруванням року стали люди, які покинули країну з початком війни. Можливо, свою помилку президент вирішив виправити негайно таким зверненням до земляків, і пом’якшив позицію щодо українських біженців.

фото BBC

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.