Вівторок, 28 березня

Польща хоче повернути 2 мільйони злотих, які виплатила українським біженцям

Польський фонд соціального страхування (ZUS) вимагає повернути в казну два мільйони злотих, які були виплачені на допомогу українським біженцям. Йдеться про програми допомоги “500+ на родину” та “300+ на опіку дітей”.

Українці, які оформили соціальну грошову допомогу в Польщі, спеціальний статус та отримали польський песель (ідентифікаційний номер) не можуть залишати територію Польщі більше як на 30 днів. Українці повинні залишатися жити в Польщі під особливим захистом держави з короткотерміновими подорожами додому.

Однак, тисячі українців взяли фінансову допомогу в Польщі, або продовжують її отримувати, перебуваючи вже кілька місяців на території України. Багато людей повернулися додому назавжди.  

«Якщо українці виїхали до України то не повинні отримувати допомогу в Польщі – стверджує польська сторона. Нам вдалося повернути лише 35 тисяч злотих такої допомоги”. Повідомляє видання “Rzeczpospolita”.

Фонд соціального страхування попросив в державної прикордонної служби Польщі список українців, які перетинають кордон, і в ньому є понад 3 200 українців, які маючи спеціальний статус в Польщі повернулися в Україну. Якщо вони не приїдуть в Польщу протягом 30 днів, вони втратять спеціальний статус в Польщі, і змушені повернути державі гроші, які їм виплатили на утримання та допомогу.

Українки вже мають неприємний досвід, коли поверталися з України до Польщі, але перебували вдома два, три місяці, і після повернення польські служби стягнули з них гроші, які раніше  польська держава заплатила за їх утримання. Часом  це була половина від зарплати, або і останні заощадження українок в сусідній країні. 

переклад з польської соломія пастух

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.