п`ятниця, 24 березня

Переселенці в Польщі зможуть отримати українську пенсію

Українські пенсіонери, які виїхали до Польщі з початку повномасштабного вторгнення, і проживають в сусідній країні, досі не можуть отримати на території Польщі українську пенсію. Інструменту таких фінансових послуг між двома державами досі нема. Але схоже невдовзі ситуація може змінитися на користь українських переселенців.

Є вже домовленості між керівництвом АТ «Укрпошта» та польськими колегами з державного підприємства «Poczta Polska» щодо можливості пенсійного забезпечення українців, які живуть в Польщі. Також Україна вже розробила відповідний законопроєкт, який мають доопрацювати та затвердити законодавчо, – повідомила віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук.

«Більшість літніх людей, які виїхали до Польщі, наразі не можуть скористатися українською пенсією. Маємо знайти шляхи поновити виплати українських пенсій нашим співвітчизникам за кордоном», – наголосила віцепрем’єрка.

Під головуванням віце прем’єр-міністра України Ірини Верещук відбулася нарада з обговорення проблемних питань, які виникають в українських шукачів притулку на території Польщі. Зокрема, йдеться про можливість отримання українських пенсій там.

Учасники наради підтвердили технічну можливість переведення пенсійних виплат у Республіку Польща. Так, гендиректор Укрпошти повідомив, що Пошта Республіки Польща готова виплачувати українцям пенсії готівкою шляхом міжнародного переказу між нею і Укрпоштою. Також за допомогою міжнародного поштового зв’язку українці мають можливість переслати пакет документів напряму до ПФУ. Проте низка питань потребує нормативного врегулювання.

Відповідний законопроєкт вже розроблено. Ірина Верещук закликала якомога швидше його доопрацювати: «Маємо спрямувати всі зусилля на узгодження проєкту та якнайшвидше подати його до парламенту».

 фото з ресурсу biznes.interia.pl

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.