п`ятниця, 24 березня

Викрадених росією дітей з Маріуполя окупанти використали на мітингу в Москві

Окупанти цинічно використовують дітей, який викрали з Маріуполя, для своєї пропаганди. Українські журналісти помітили на відео мітингу з Москви українських дівчаток, яких окупанти викрали з Маріуполя.

22 лютого під час мітингу-концерту в Москві на сцену вивели дітей зі знищеного російською армією Маріуполя і змусили виголошувати подячні промови за “порятунок”. Як з’ясували журналісти видання “Важливі історії”, діти дійсно були з Маріуполя, як мінімум у однієї з дівчаток мати загинула при російському обстрілі.

Особливу увагу журналістів привернула 15-річна Аня Науменко, яка на мітингу подякувала російському солдату, який вийшов з нею на сцену, за те, що “мене, мою сестру і сотні тисяч дітей врятував з Маріуполя”.

Як розповіли виданню знайомі сім’ї, мати дівчинки Ольга Науменко “вела асоціальний спосіб життя”, через що соціальні служби регулярно відбирали у неї дітей, яких в сім’ї було троє. Крім самої Ані та її сестри, є також братик, місцезнаходження якого невідоме.

На момент початку повномасштабної війни діти перебували при матері. Сім’я ховалася від обстрілів в Лівобережному центрі культури і в будівлі місцевої адміністрації. 

“Дівчинка Аня разом з чоловіками під бомбардуваннями бігала в АТБ за продуктами. За дітьми дивилися всі, крім мами”, — розповіла мешканка Маріуполя, яка також перебувала в тому ж притулку.

Мати дівчинки загинула на початку квітня при черговому обстрілі. Очевидці стверджують, що вона “вибігла за цигарками”. Її поховали поруч з місцем загибелі недалеко від 4-ї лікарні.

В даний час Аня Науменко живе або в підмосковному селі Нікітське, або в Маріуполі, звідки її вивезли для участі в концерті – джерела дають різні свідчення. Два місяці тому дівчинка опублікувала в соцмережах сумне відео з підписом: “Мама. Я хочу до тебе”, – повідомляє УНІАН.

За офіційними даними за рік повномасштабної збройної агресії російські окупанти вивезли з України до РФ 16 тисяч 221 дитину. З них повернути вдалось 307 дітей.

фото з інтернет порталу Zmina.info

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.