Середа, 31 травня

“Востаннє бачили сонце взимку”.. З Сіверська евакуювали дітей з неймовірними очима

” Жили під постійними обстрілами: З Сіверська евакуювали дітей. Через постійні обстріли 8 – річний Дмитро та його 10 -річна сестра Віка востанне гуляли на вулиці взимку, і то..лише біля підвалу. Біля міста точаться запеклі бої, до лінії фронту – 500 метрів. В останні два тижні ситуація ще загострилася: ворог атакує Сіверськ з авіації, артилерії, мінометів. У місті вціліло лише близько 20% житла, немає світла, газу, води, зв’язку” –  йдеться на фейсбук сторінці Львівського Оборонного Кластера. 

Діток вивозили в евакуаційних бронежилетах, які ЛОК – Львівський Оборонний Кластер передав Ювенальній превенції Національної поліції України для евакуації діток з районів бойових дій.
«Ми спланували безпечний маршрут, який було погоджено з військовими. До складу евакуаційних груп увійшли наші «Білі Янголи», а також група прикриття – спецпідрозділ КОРД і група надання екстреної медичної допомоги», – повідомив очільник поліції Донеччини Руслан Осипенко.
Поліцейські успішно евакуювали Дмитра, Віку та їхню маму до Дніпра.
Окрім спецпризначенців і парамедиків екіпаж з дітьми супроводжував помічник правоохоронців пес Рем – з ним малеча, що залишає дім, почувається краще.
Брат і сестра прожили у жахливих умовах рік і навчилися на слух розрізняти вибухи різних видів снарядів. Під прицілом ворожих гармат поліцейські подовжують операцію з порятунку дітей.
«Білі Янголи» об’їхали всі локації, де можуть перебувати діти, та провели роз’яснювальну роботу з їхніми батьками.
«Люди бояться невідомості, але ми показуємо їм конкретні місця, куди їх веземо, що там буде, і вони погоджуються.
Вражає реакція людей, коли ми їх вивозимо: вони дивуються, що є зв’язок, лампочка горить. Вони відвикли від елементарних речей», – зазначив член евакуаційної групи «Білий Янгол» на Бахмутському напрямку Віталій Букарєв.
 
Нагадаємо, Львівський оборонний кластер передав 500 дитячих бронежилетів та касок ювенальній поліції України. “500 евакуаційних комплектів з дитячими бронежилетами та касками, а також утилітарний броньований автомобіль для евакуації для важкодоступних місць передали Ювенальній превенції Нацполу», – написав у Фейсбуці голова правління ЛОК Максим Плєхов. 

Вага дитячого бронежилету – до двох кілограм. Є три розміри для дітей різного віку. Вартість комплекту з бронежилета і шлему – близько пів тисячі доларів, а матеріали для його виготовлення Львівський оборонний кластер імпортує. Протиуламковий бронежилет виготовлений з надвисокого молекулярного поліетилену, тобто має м’який балістичний захист. Від дорослого він відрізняється, в першу чергу, вагою, дизайном і зроблений так, щоб його було зручно одягати та знімати дитині. Має яскраві кольори, світловідбивні стрічки.

У Львові з перших днів повномасштабного вторгнення утворився новий волонтерський проєкт – Львівський оборонний кластер (ЛОК). Його основна мета – безкоштовно забезпечити українців добротними бронежилетами. Заради цього об’єдналися фахівці, бізнесмени, волонтери та донатори.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.