Субота, 2 грудня

Операція «Гроза»: у селі на Харківщині, яке обстріляли росіяни, досі живуть діти

Зокрема, троє дітей, які стали сиротами внаслідок російського вторгнення, наразі під опікою свого дідуся – місцевого мешканця пана Валерія. 


У селі – пустка. Більшість людей виїхали, залишивши і будинки, і сільгосптехніку – все, що надбали за десятки років.

Та все ж дехто залишився вдома.  Навіть – неповнолітні діти.

«Дітей добре би було вивезти, якщо вони погодяться. А я поки буду тут. Треба зі всім розібратися», – каже пан Валерій волонтерам, які привезли у село гуманітарну допомогу.

Він тут – за старшого. Окрім своїх сусідів, опікується й місцевими собаками. Їм благодійники теж привезли смаколиків.

Після побаченого у селі навіть «битий вовк» військовий і волонтер Петро Волощенко (Стоун) дозволив собі скупу чоловічу сльозу.

«У Грозі не залишилося нічого, що би нагадувало про колись мирне, щасливе та спокійне життя. Там, де була русня – завжди тільки руїни та біда. Спільно із благодійним фондом HopeUA, партнерами Nestle, Galicia, Natural та 7office ми організували цю місію, аби підтримати наших людей, які живуть тут з надією на порятунок. Надалі ми вирушаємо на Бахмутський напрямок до військових і цивільних. Зокрема – хлопцям веземо генератори, автохімію та продовольство», – розповів Петро «Стоун», який приїхав із благодійною місією на Харківщину.

Тепер волонтери планують евакуювати дітей, які погодяться виїжджати із Харківщини та Донеччини, у Львівську область, де вони зможуть взяти участь у реабілітаційні програмі «Hope for kids».

Упродовж неї фахівці-психологи допоможуть дітям побороти страхи після пережитого у зонах активних бойових дій і повернутися до нормально життя.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.