“Нові вартості старого континенту – Європа на порозі змін”. У Польщі стартував 32 Економічний форум, який ще називають “польський Давос”. Це найбільша політично – економічна подія у Центрально – Східній Європі.
32 Міжнародний Економічний форум відбувається у польському місті Карпач, триватиме зустріч з 5 по 7 вересня. В Карпач прибула бізнесова еліта світу, представники урядів країн, відомі філантропи. Цього року на Форум завітало 5000 людей і серед них 200 гостей – представники України. Щороку Україна присутня на панельних дискусіях Форуму. Однак, цього року у Карпачі питання повоєнної відбудови України буде одним з ключових.
На Форумі українська делегація презентує державний проєкт побудови першого в Україні психосоціального, реабілітаційного центру для дітей, які постраждали від війни. В складі української делегації на Форумі в Карпачі присутні: голова Львівської районної ради Андрій Сулим, операційний директор, співзасновниця Фонду “Hope UA” Оксана Кручініна та Анна Ткачик – координатор Фонду «Hope UA».
Перший в Україні Центр психосоціальної адаптації для дітей – війни має бути побудований у місті Журавно на Львівщині. Основу Центру мають становити будівлі колишнього палацу князів Чарторийських, який потребує ревіталізації та реконструкції. Проєкт є державним із залученням коштів міжнародних інвесторів. Кошторис проєкту складе 3 мільйони 500 тисяч доларів. Україна сподівається в масштабах Форуму залучити гроші іноземних компаній, які беруть участь у повоєнній відбудові України. Під час панельної дискусії «Відбудова України» співавтор проєкту Анна Ткачик зазначила:
Анна Ткачик, координатор Благодійного Фонду «Hope ua» в Україні
Мета нашої присутності на Форумі в Карпачі – це привернути увагу світу до проблеми психологічної травми дітей – війни. Ми розробили в Україні унікальну програму подолання психотравми у дітей: залучили психологів, психотерапевтів та психіатрів з України та світу. Програма вже працює. За один місяць нам вдається оздоровити та реабілітувати понад 60 дітей, але в масштабах України цього є недостатньо. Тому нам потрібен окремий реабілітаційний центр для дітей війни, і ми плануємо його створити на Львівщині у містечку Журавно, на території палацу графів Чарторийських, який сьогодні потребує відбудови та реконструкції.
Проєкт є державним за підтримки Львівської обласної адміністрації із залученням міжнародних спонсорів. Відтак, нам потрібно зібрати 3 мільйони 500 тисяч доларів. Сьогодні ми презентуємо проєкт «Hope for Kids» та одночасно – проєкт реконструкції та побудови Центру в стінах палацу Чарторийських у Журавно.
Сьогодні наша програма «Hope for Kids» працює для усіх категорій дітей – війни, які мають глибокі психологічні травми після досвіду бойових дій. Це зокрема: діти – сироти війни, діти – біженці, діти воїнів, які загинули на війні, діти котрі втратили одного з батьків. Впродовж місяця ми надаємо психологічну та психіатричну допомогу та повертаємо до нормального життя понад 60 дітей, але в центрі ми зможемо щомісяця допомагати понад 250 діткам, а за рік, оздоровити та реабілітувати більше 3000 маленьких українців.
Від початку російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року і до сьогодні, за даними Офісу українського Генпрокурора, на війні загинуло понад 500 українських дітей ( без врахування жертв на окупованих територіях), 1100 дітей зазнали поранень, 1600 дітей постраждали психологічно та емоційно, 11 тисяч дітей стали біженцями, 20 000 українських дітей – жертв війни потребують психологічної допомоги.
Цей важкий досвід не міг залишити байдужими волонтерів та українських медиків. Їх спільна команда при підтримці міжнародних партнерів розробила та впровадила унікальну в Україні програму «Hope for Kids», яка має на меті «вивести дітей зі стану війни». Амбітна мрія фахівців – повернути українським дітям дитинство, стверджує Оксана Кручініна, операційний директор, співзасновниця Фонду Hope UA.
Hope for Kids – це програма розроблена командою професіоналів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у місті Львові та волонтерами Українського Благодійного фонду «Hope UA».
Метою програми є стабілізація емоційного стану та відновлення дітей, які зазнали травм під час війни: зберегти, стабілізувати, відновити або компенсувати порушені психічні функції, особистий та соціальний статус дітей, сприяючи їх психосоціальній адаптації до зміненої життєвої ситуації, допомогти дітям осмислити свій досвід, отриманий в екстремальних умовах, та застосовувати його в подальшому житті.
Програма реабілітації для кожної групи дітей ( 60 – 100 дітей) триває 21 день в спеціальних дитячих таборах України та Західної Європи. За час дії програми, за червень – липень 2023 року: 32 дітей з важким ступенем посттравматичного синдрому стабілізували свій стан, 58 дітей із посттравматичним синдромом навчилися долами ментальну травну та працювати з тривожними станами, 90 дітей навчилися, як оминути посттравматичний досвід у майбутньому, 27 дітей продовжують індивідувальні психотерапевтичні заняття з фахівцями, батьки дітей отримали рекомендації, як захистити дитину від психоемоційної травми в майбутньому.