Вівторок, 28 березня

В Україну з ЄС вже повернулося 11 мільйонів біженців – Єврокомісарка Ілва Йоганссон

З початком повномасштабного вторгнення до країн ЄС з України прибуло 16 мільйонів біженців.  Станом на березень 2023 року, 11 мільйонів громадян вже повернулися додому, в Україну, а ще 1 мільйон – виїхав до інших країн. Отже, близько 4 мільйонів біженців залишилися на території ЄС. 

Про це заявила єврокомісарка з питань внутрішніх справ Ілва Йоганссон під час пресконференції в Брюсселі. 

За словами Йоганссон, повернення українців додому не пов’язане з тим, що їм нібито не раді на території ЄС, а передусім спричинене їхнім прагненням бути частиною опору російській агресії та продовжувати працювати в Україні.

“Я розмовляла з тими, хто повернувся, і тому немає підстав говорити, що їм тут не раді. Вони відчувають, що їм тут раді. Але багато, можливо, залишивши тут дітей разом з родичами, самі повернулися, щоб боротися, працювати чи бути частиною опору російській агресії”, – сказала вона.

Водночас Європейська комісія продовжить ще на один рік правила приймання і надання захисту українським біженцям. Ці правила дають українцям право на роботу, житло, освіту, медичну допомогу в країнах ЄС. Крім того, громадяни, які повернуться до України, не втрачатимуть статусу тимчасового захисту в європейських країнах, – повідомляє Zmina.info.

Правила будуть продовжені принаймні до березня 2024 року. 

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.