Середа, 22 березня

В Україні ухвалили механізм підтвердження кваліфікації медиків, які працевлаштовуються за кордоном

Відтак українські медики, що тимчасово перебувають за межами України, зможуть підтвердити свій професійний статус.

Ухвала допоможе вирішити дві актуальні проблеми.

По-перше, наші лікарі в інших країнах зможуть заробляти, працюючи за фахом.

По-друге, це спростить доступ до медичного обслуговування українським шукачам притулку за кордоном. Вони зможуть звертатися до лікарів-співгромадян, адже така комунікація буде більш комфортною.

Щодо працевлаштування українських медиків за кордоном неодноразово йшлося під час нарад під керівництвом віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Річ у тім, що наші громадяни, які виїхали за кордон через повномасштабну війну, обмежені в можливостях отримати вчасну допомогу від місцевої медицини. Працевлаштування українських фахівців у медзаклади країни, що їх приймає, – оптимальний вихід із цієї ситуації.

Отож, тепер український медичний працівник може звернутися із заявою про верифікацію до відповідного органу управління закладу охорони здоров’я України. Після успішної верифікації йому видадуть довідку про освіту, кваліфікацію і професійний досвід українською й англійською мовами.

Як повідомили у Мінреінтеграції, уже декілька країн-партнерок України готові запровадити спрощену процедуру працевлаштування для українських медичних працівників.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.