Вівторок, 28 березня

В Україні презентували документальний фільм “Викрадені діти”

В Україні презентували документальний фільм “Викрадені діти”.  Стрічка вийде в етер телеканалу “Київ”.  У фільмі йдеться про долю дітей з тимчасово окупованих територій, яких викрала та депортувала до росії армія окупанта.

“Є різні категорії дітей, яких викрала росія: діти – сироти, які були в сиротинцях, діти – соціальні сироти, батьки яких були позбавлені батьківських прав піклування,  діти викрадені безпосередньо у своїх  батьків. В нас є такі кейси, коли колаборанти приходили додому і забирали дітей, відвозили в інтернати, а потім депортували до росії.

Ми знаємо історію хлопчика, який знаходиться в Криму і каже, що має батьків, але його ніхто не шукає.. Отже, ми припускаємо, що його батьки могли загинути. І таких кейсів в нас є дуже багато. Були випадки, коли окупанти приходили додому до наших захисників, які були вбиті, і викрадали їх дітей..Всі ці страшні факти –  є складовою злочинів геноциду. І зараз найкращі юристи світу та України працюють над тим, щоб довести, що це є злочини геноциду. Ми мусимо повернути всіх наших дітей до України” – зазначила під час пресконференції Ольга Решетилова, співзасновниця і координатор Медійної ініціативи за права людини. 

Від початку війни в Україні було вбито 461 дитину, 927 дітей отримали поранення і тисячі – були викрадені. Таку інформацію оприлюднив Василь Богдан, начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України.

“Цинізм окупантів не знає меж. Тільки одна російська злочинниця поселила у себе в Москві 28 викрадених українських дітей. І тільки консолідацією зусиль всіх українців та світу ми зможемо повернути їх додому.”

“Це емоційно непростий фільм. Його важко дивитися, важко сприймати. Але те, що відбувається зараз, і зокрема такі фільми, –  це виборюваня майбутнього для наших дітей”, – підкреслила Наталія Дубовик, головний редактор телеканалу «Київ».

Фільм “Викрадені діти” має стати ще одним документальним доказом злочинів росії під час міжнародного трибуналу. Фільм перекладуть англійською мовою.

 

 

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.