Вівторок, 28 березня

В Україні формують єдиний список всіх цивільних, які є в полоні агресора

Не забути нікого. Сьогодні в катівнях росії, у в’язницях і підвалах на тимчасово окупованих територіях, є понад тисяча українців. Точну кількість своїх цивільних  полонених Україна не знає.  Доля сотень і сотень громадян – невідома. 

Відтак, в Україні створять і систематизують єдину базу усіх цивільних полонених українців. Такі списки формують на базі даних державних органів, установ, громадських і міжнародних організацій, які в межах власних повноважень обліковують цивільних українців, що потрапили до рук держави-агресора.

В Україні реєстр цивільних заручників рф веде Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції.

На сьогодні в реєстрі НІБ всього по Україні зафіксовано 963 цивільних заручники. Але очевидно, що таких людей набагато більше – як тих, що потрапили в полон до 24 лютого 2022 року, так і тих, що стали заручниками вже з початком повномасштабного російського вторгнення.

«Ми розпочинаємо цю перевірку з метою повного, якісного і належного обліку всіх українців, що були незаконно затримані державою-агресором за 9 років війни», – прокоментував керівник Національного інформаційного бюро Олександр Смирнов.  

Утримання в неволі цивільних заручників суперечить міжнародному гуманітарному праву. Адже цивільних не можна брати в полон та обмінювати, як це відбувається з військовими. Але окупанти нехтують законами війни та статтями Женевської конвенції.  Перемовний процес щодо військовополонених веде Головне управління розвідки Міноборони України. Щодо цивільних – Офіс Уповноваженого з прав людини. Нагадаємо, на Мюнхенській безпековій конференції Віцепрезидент США Камала Гарріс зазначила, що росія в Україні коїть злочини проти людяності і буде притягнена до відповідальності. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.