Середа, 29 березня

Уряд планує спростити умови погашення кредиту для ВПО

Уряд підтримав законопроєкти Мінреінтеграції , у якиї йдеться про полегшення умов виплати позик.

Ці законопроєкти стосуються громадян, які проживають або виїхали з територій бойових дій чи ТОТ.

Опрацювавши звернення громадян, у Мінреінтеграції виявили проблему нарахування непропорційно великих відсотків за кредити, споживачами яких є люди, що проживають на уражених війною територіях, або внутрішні переселенці.

Відтак під час воєнного стану пропонують запровадити обов’язкову реструктуризацію за договорами про споживчий кредит для громадян, які:

  • перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи;
  • постійно проживають або виїхали з території, на якій тривають (тривали ) бойові дії, або ТОТ.

Ці громадяни зможуть скористатися механізмом реструктуризації, якщо:

державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом прибутку споживача і членів його сім’ї;

споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір прибутку споживача та членів його сім’ї не перевищує розміру двох мінімальних заробітних плат.

Також в Уряді пропонують встановити, що на період воєнного стану і протягом 30 днів після дня його припинення кредитору та колекторській компанії заборонено здійснювати заходи з врегулювання протермінованої заборгованості щодо споживачів.

Також Кабмін підтримав зміни до Податкового кодексу, у яких йдеться, що отримані внаслідок такої реструктуризації прибутки не оподатковуються.

Ухвалені на засіданні Уряду законопроєкти незабаром внесуть до Верховної Ради.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.