Хоча в країнах ЄС зараз зареєстровано понад 5 млн. українців зі статусом вимушено переміщених осіб, однак щоразу менше наших співвітчизників звертається за соціальною допомогою від країни перебування. І це при тому, що в країнах ЄС право на її отримання подовжено до березня 2024 року – повідомляє https://www.slovoidilo.ua/2023/04/20/infografika/suspilstvo/skilky-ukrayincziv-otrymuyut-tymchasovyj-zaxyst-krayinax-yes-vijny?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=golovni_novini_i_analitika_za_2023_04_20_dlya_email&utm_term=2023-04-20 , яке опублікувало інфографіку динаміки звернення українців за такою допомогою.
Звісно, що найбільше таких громадян є у Польщі, однак якщо у березні минулого року статус отримало 625 тисяч українців, то далі їх кількість стало зменшувалась. У цьому році вона скоротилась до 24-28 тисяч щомісяця.
Другою за популярністю країною серед українців є Чехія, на початку агресії таку допомогу отримали майже 250 000 осіб, потім їх кількість так само постійно зменшувалась і у цьому році складає 9-12 тисяч щомісяця.
Третьою за популярністю є Німеччина, однак тамтешня статистика почала публікуватись лише у серпні минулого року – того місяця за допомогою звернулось 62 тисячі українців, у цьому році вона так само скоротилась до 25-28 тисяч.
Найменш популярними серед українців є малі або малонаселені країни Європи, де допомогу отримували менше тисячі, а то й сотні українців, як Ісландія, Ліхтенштейн, Мальта, Люксембург.