Середа, 31 травня

Українських дітей в російському полоні били за відмову говорити російською – Герасимчук

«Дуже часто дітей карають за те, що вони відмовляються говорити російською мовою, відмовляються вчити і співати російський гімн, вставати під час російського гімну. Практично всі діти свідчать, що їх психологічно дуже сильно булили, по-різному обзивали за те, що вони – українці. Є навіть діти, які свідчать про те, що їх били за таку непокору», – каже уповноважена з прав дитини. Вивезених в Росію дітей з окупованих території України психологічно цькували, обзивали за те, що вони українці, а деяких навіть били за непокору”, розповіла уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода. Ранок».

Герасимчук додає, що у дітей були навіть фотодокази, але коли російська сторона передавала їх батькам, то змушувала видаляти усі фото і відео. Наразі уповноважена має лише усні свідчення дітей.

«Все це говорить про те, що росіяни хочуть за допомогою наших дітей просто поповнити свою націю. Ось і все. Мало того, вони відбирають нібито найкращих, найздоровіших. Вони проводять так звані примусові «медичні огляди» на окупованих територіях, нібито з метою «потурбуватися» про дітей, але насправді це є ніщо інше, як такий відбір тих дітей, які не мають проблеми зі здоров’ям. Їх також викрадають і вивозять до Російської Федерації», – зауважила Герасимчук.

З усіма дітьми, які були привезені з Росії, працюють відповідні служби в Україні, каже Герасимчук, зокрема, у дітей беруть покази і документують свідчення. Вони розповідають, що з ними відбувалося, кого вони бачили і хто з ними спілкувався. Це робиться для того, щоб притягнути Російську Федерацію до відповідальності, оскільки ці діти є свідками, наголошує уповноважена.

«Інколи діти, яких ми повертаємо, дивом привозять з собою записки від інших дітей, про яких ми, наприклад, навіть не знали і не знали, що вони там перебувають», – каже Герасимчук.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.