Неділя, 2 квітня

У Польщі перевірять соцвиплати українських біженців, які виїжджали з країни

Польща планує перевірити соціальні виплати, які отримували українські біженці. Частину коштів доведеться повернути.

Як повідомляє Rzeczpospolita, йдеться про тих українців, які виїжджали із Польщі більше ніж на 30 днів і надалі отримували соціальну допомогу.

Відповідне рішення дозволяють поправки до закону про допомогу, які набули чинності 28 січня.

Відомо, що за місяць дії цих поправок у країні призупинили виплати приблизно 3200 громадянам України. Вони порушили законодавство, виїхавши з Польщі більше, ніж на 30 днів.

“Якщо ці люди повернуться до Польщі протягом 30 днів від дати виїзду, вони не втратять законність свого перебування у Польщі, та виплату допомоги відновлять Утримання платежу одразу після дня від’їзду на підставі зміненого акту дозволило нам уникнути переплати допомоги”, – повідомив речник ZUS Павел Жебровський.

Раніше ZUS отримував про інформацію про виїзд громадян з Польщі лише через місяць від дати перетину кордону. Саме це призвело до чисельних переплат громадянам, які через 30 днів не повертались до Польщі.

“Платіжні органи, зокрема – Установа соціального страхування, не знаючи про від’їзд особи, виплатили їй допомогу, на яку вона фактично не мала права. Лише згодом вони отримали інформацію від прикордонників, що ця особа заднім числом втратила право на легальне перебування”, – пояснили у ZUS. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.