п`ятниця, 24 березня

У Львові відкрили четверте модульне містечко. Двоповерхові будинки, щоб пережити зиму.

На Сихові облаштували четверте у Львові модульне містечко для переселенців. Цього разу котеджі збудували двоповерхові і з усіма вигодами, щоб пережити зиму. Частину людей, які проживали в іншому модульному містечку у Стрийському парку вже заселили в кращі умови на Сихові. Загалом нове модульне містечко зможе прийняли 1400 людей.

Модульне містечко «Маріяполіс», назване на честь Маріуполя, на Сихові облаштували навесні минулого року. Зараз добудували його другу чергу з двоповерховими будиночками, і відтак модульне містечко на Сихові стало найбільшим у Львові.  Сюди планують переселити людей з інших, менш комфортних контейнерних містечок, які планують демонтувати.

Будинки в новому містечку є коридорного типу, є внутрішні санвузли та велика кухня і пральня. Кімнати в модулях виходять в коридор і так, відповідно, краще зберігається тепло.

“Важливо, що в попередніх містечках санвузли були в окремих блоках і потрібно було переходити через вулицю, а тут вони є всередині. Також всередині є їдальня, де люди можуть приготувати собі їсти. Є місце, де можна попрати речі, посушити їх. Місця загального користування будуть під’єднані до генераторів. Тому у випадку відключення світла, буде місце, де буде електрика, тепло, де можна буде приготувати їжу», – зазначив заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач.

В одному двоповерховому будинку є 22 кімнати, у яких проживає близько 170 людей. Третину кількості осіб, що проживають в новому модульному містечку складають діти, 25% – чоловіки, решта – жінки. У модульному містечку українські вихідці мають безкоштовне одноразове харчування, тут надають психологічну підтримку та медичні послуги. Проживання в модульних містечках є безкоштовним.

Нагадаємо, модульні будинки у Львові зводять завдяки співпраці Міністерства розвитку громад і територій та польського уряду.

фото ЛМР

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.