Понеділок, 29 травня

У Баку відбувся перший українсько-азербайджанський благодійний ярмарок «Веснянка» (фото)

У столиці Азербайджану Баку відбувся перший українсько-азербайджанський благодійний весняний ярмарок «Веснянка» повідомляє https://azertag.az/ .

Символічний девіз «Від Навруза і Веснянки до Великодня» не тільки пропагує ідеї мультикультуралізму, а й відображає знайомство азербайджанців з весняними традиціями України, налагодження культурних стосунків і взаємозбагачення багатої культурної спадщини двох народів.

За словами організаторки ярмарку, засновниці ресторану української кухні «Солоха» Лідії Шестак-Алієвої: «Тут ми, українці, традиційно готуємо для гостей великодні страви. Якщо ви запитаєте будь-яку людину, яка живе в Азербайджані, у кожного з них подібна історія. З одного боку, представники діаспори зберігають свої традиції, з іншого боку, азербайджанці, вірні традиціям мультикультуралізму і толерантності, завжди допомагають представникам інших націй інтегруватися в суспільство. Своїм заходом ми хочемо донести ідею інтеграції українців до азербайджанської культури, а також до Великодніх свят і традицій Веснянки».

Особливої ​​нотки святу надав концерт українською та азербайджанською мовами та в національних костюмах двох народів. На сцені звучали українські та азербайджанські пісні, хореографічна студія «1001 ніч» «Маруся» виступала з українським танцем та карабаським ялли.

Однією з головних цілей Веснянки є благодійна допомога народу України, який постраждав від війни. Так, у рамках фестивалю відбувся благодійний ярмарок «Великодній благодійний маркет». Отримані кошти будуть передані міжнародному штабу допомоги українцям у купівлі продуктів харчування.

Серед гостей заходу були посол Європейського Союзу в Азербайджані Петр Міхалков, посол Словаччини в нашій країні Мілан Лайчака, представники посольств України та Польщі.

Як повідомляли ЗМІ раніше, Азербайджан зняв обмеження у 90 днів на перебування українських біженців у цій країні.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.