Вівторок, 28 березня

США продовжили на рік програму перебування для біженців з України

Міністерство національної безпеки США продовжило термін перебування українських біженців, які в’їхали з України за програмою “Єднання для України” (United for Ukraine), ще на один рік.

Про це повідомляє AP.

Йдеться про українців, які прибули у США за програмою з 24 лютого по 25 квітня 2022 року на підставі гуманітарного статусу. Їм не потрібно подавати жодних документів, щоб отримати дозвіл на подальше проживання.

Протягом наступних чотирьох тижнів міністерство нацбезпеки США опрацьовуватиме справи українців, які відповідають умовам, розпочинаючи з тих, хто прибув найраніше.

Програма “Єднання для України” надає право на в’їзд до США й перебування в країні упродовж щонайбільше двох років за гуманітарним дозволом. Для участі в програмі українця має підтримати спонсор, який погодиться надати фінансову підтримку на час перебування у США.

Українці, які приїхали в межах програми “Єдність заради України”отримували два роки дозволу на гуманітарне перебування (humanitarian parole) у США.

Зазвичай програми, які передбачають дозвіл на гуманітарне перебування у США тимчасові й розраховані на один-два роки. ЗТому наприкінці терміну програми “Єднання для України” українські біженці побоювалися, що будуть змушені виїхати зі Штатів.

Станом на грудень 2022 року понад 82 тисячі українців і членів їхніх родин скористалися програмою “Єднання для України” і в’їхали до Штатів на початку повномасштабної війни.

Ті українці, які перебували у США у той момент, можуть скористатися програмою “тимчасового захисту”, яка діє також і для громадян Афганістану, Бірми, Ефіопії, Гаїті, Камеруну, Сомалі, Судану, Венесуели та Ємену.

Їх, за різними даними, приблизно 20 тисяч, і вони мають право на перебування у США лише на один рік.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.