Неділя, 2 квітня

Щодня на лінії фронту: як живуть українці у Вугледарі

У Вугледарі, що на Донеччині, попри постійні обстріли, досі живе приблизно пів тисячі мирних мешканців.

Зараз люди живуть у сховищах чи підвалах, бо там безпечніше. Вони все ще відмовляються евакуюватися.

Та через інтенсивні бойові дії у Вугледар все важче довозити гуманітарну допомогу. Тому у місті збільшується дефіцит питної води, хліба, продуктів, кормів для тварин.

Як передають журналісти FREEДОМ, в одному із сховищ постійно мешкає 21 людина. Місцеві кажуть, що війна змусила їх повернутися до печерних умов та щодня боротися за виживання.

У кімнаті укриття обладнали кухню, обов’язки розподілили відповідно до того, що кожен вміє чи може робити.

“У нас є люди, які палять у грубках, які готують їсти. Прибираємо по черзі. У нас тут комуна”, — розповіла кореспондентам мешканка Вугледара Ірина.

Обабіч кухні люди облаштували собі склад – працюють переважно чоловіки.

У вільний від повсякденних справ час мешканці укриття намагаються займатися спортом. Керує процесом Сергій Володимирович, майстер з гирьового спорту серед осіб з інвалідністю. Він має третю групу інвалідності. Та усе своє життя чоловік працював на місцевій шахті.

Та, незважаючи на настрій мешканців до останнього бути у рідному місті – у Вугледарі тривають активні бої, вся інфраструктура вже знищена.

Єдиний порятунок для місцевих — гуманітарна допомога від волонтерів. Та через інтенсивні бойові дії екіпажі приїжджають сюди все рідше і рідше. 

 
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.