Четвер, 7 грудня

Самі собі заробляють на допомогу. Українці за три місяці внесли в бюджет Польщі понад 370 мільйонів доларів податків

Дорогі біженці. Українці, які виїхали до Польщі, щоб знайти тимчасовий притулок від війни вже поповнили бюджет сусідньої країни більше як на половину від тих коштів, які Польща заплатила на їх утримання. За весь період війни Польща витратила на допомогу українським громадянам 550 мільйонів доларів, а лише за три місяці в другому кварталі цього року українці в Польщі сплатили податків та зробили закупів на понад 370 мільйонів доларів.

Окрім того, економісти очікують, що в наступному році українці в Польщі сплатять податків на понад півтора мільярда доларів, позаяк, більшість українців в Польщі або офіційно працевлаштовані, або ведуть власний бізнес.  Такі дані наводить Міжнародна агенція праці Gremi Personal, яка рекрутує до праці українців.

“Велика кількість грошей була витрачена українцями в Польщі. Українці купували собі квартири в Польщі, автомобілі. Велика кількість українських сімей працевлаштована в Польщі офіційно. Українці роблять закупи в дорогих торгових центрах Польщі, і щодня платять великі суми податків” – зазначив Євген Кіріченко, засновник компанії  Gremi Personal.

Нагадаємо, за словами професора Мацея Дущика з Центру досліджень міграції Варшавського університету від початку війни біженці з України сплатили в Польщі понад 10 мільярдів злотих податків. Він вважає, що Польща не має права скаржитися на те, що допомога українцям коштує країні дуже дорого.
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.