Середа, 22 березня

Рік війни. За кордоном досі перебуває пів мільйона українських дітей – переселенців

За рік війни кількість українських дітей – переселенців за кордоном постійно зростає. Це та чуттєва категорія, якій повертатися в Україну зарано. Українські діти пішли до шкіл та дитячих садочків у різних країнах світу, – там вони отримують соціальну допомогу і мають спокійне дитинство без повітряних тривог та звуків ракет.

За кордоном перебувають понад 500 тисяч українських дітей-переселенців та 12,5 тисяч вчителів.

Про це повідомила заступниця міністра освіти та науки України Віра Рогова на презентації українсько-швейцарського проєкту “Стаємо сильнішими разом” .

“За кордоном у нас вже більше 500 тис. дітей, і ця цифра не була нижче 470 тисяч за останній рік. І збільшилася кількість педагогів – 12 585 вчителів знаходяться за кордоном. Це дуже великий виклик для нас”, – каже Віра Рогова.

Натомість ті діти, які залишилися в Україні стали свідками найгіршої драми війни. Кожна дитина потребує психосоціальної допомоги.

За даними опитування, 77% дітей-переселенців стали свідками обстрілів і бомбардувань, 73% перебували у сховищі, а майже 30% пережили окупацію. Загалом, у 2022-му році українські діти провели в укриттях понад 900 годин.

За даними міністерства, ще понад 161 тис. школярів та майже 26 тис. дошкільнят отримали статус внутрішньо переміщених осіб.

фото: monkeybusiness/Depositphotos

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.