Середа, 22 березня

Польща та Україна шукають механізм, як повернути викрадених росією українських дітей

Польща хоче сприяти поверненню викрадених росією українських дітей на Батьківщину. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква на фейсбук сторінці. Він провів зустріч з Міністром з питань Європейського Союзу Республіки Польща Шимоном Шинковським вель Сенком.
 
“Обмінялися думками щодо проблематики викрадення Росією українських дітей, розробки дієвих механізмів їхнього повернення в Україну та способів притягнення РФ до відповідальності за вчинені злочини”, – зазначив Жовква.
 
Також сторони обговорили перспективи вступу України  в ЄС і допомогу Польщі на підготовчому етапі до початку переговорів.
“Відзначив важливу роль Польщі у підтримці України на євроінтеграційному шляху. Не дивлячись ні на які перешкоди, Україна знаходиться на фінальній стадії виконання рекомендацій Єврокомісії щоб отримати рішення щодо переговорів про вступ до ЄС ще у цьому році. Обговорили з Міністром спільні кроки у сфері європейської інтеграції нашої країни, включаючи координацію дій та обмін досвідом під час переговорів про вступ України в ЄС”.
Щодо таких переговорів, Республіка Польща готова допомагати Україні не лише політично, але й практично, враховуючи свій 19-річний досвід перебування в ЄС
“Якісна підготовка та ефективна координація з партнерами значно прискорить майбутній переговірний процес, спростить врегулювання можливих проблемних питань чи навіть унеможливить їхню появу.
Обговорили підготовку до чергового засідання Європейської Ради, що відбудеться на наступному тижні, та його очікувані результати в контексті інтересів України”.
Сторони заторкнули питання ефективності санкційної політики ЄС проти російського агресора, рівень підтримки ЄС в оборонній сфері та допомогу у відбудові деокупованих територій.
Нагадаємо, Польща головуватиме в ЄС у 2025 році.
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.