п`ятниця, 24 березня

Кабмін спростив процедуру реєстрації актів цивільного стану українцям в окупації

 Українцям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, тепер без рішення суду можна буде зареєструвати акти цивільного стану. Документи про народження, шлюб, розлучення чи смерть видані окупантами на окупованих територіях можна буде перереєструвати в Україні без звернення до суду. Україна буде їх приймати.  

Кабмін підтримав законодавчу ініціативу Мін’юсту та Мінреінтеграції, якою пропонується запровадити позасудову (адміністративну) процедуру державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на тимчасово окупованих територіях. 

Цей крок є одним з елементів деокупації, адже після звільнення територій фактична реальність, де люди впродовж 9 років народжувались, одружувались, розлучались і помирали, має відповідати юридичній реальності в державних реєстрах.

Після схвалення законопроєкту парламентом українці зможуть звернутися до органів державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) із документами, виданими окупаційними адміністраціями або медичними закладами, розташованими на ТОТ, і отримати взамін українське свідоцтво.  

Це жодним чином не означатиме визнання правомірності тимчасової окупації й цілком відповідає міжнародним стандартам, сформульованим Міжнародним судом ООН та Європейським судом з прав людини. 

Додамо, що проведення державної реєстрації буде можливим як в органах юстиції в Україні, так і в закордонних дипломатичних установах.

Ініціатором внесення на розгляд проєкту акта на засіданні Уряду виступило Міністерство юстиції як орган, що безпосередньо впроваджуватиме зміни. Це має замінити судову процедуру, яка існує з 2016 року.  

фото Радіо Свобода

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.