Неділя, 2 квітня

Маєте депозит? Дізнаєтеся, чи впливає він на виплати для ВПО

До 22 березня 2022 року грошову допомогу не призначали, якщо будь-хто з членів сім’ї ВПО має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, що перевищують 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Така норма регламентована Постановою Кабінету Міністрів України від 1.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, зокрема – на оплату житлово-комунальних послуг», яку скасували 20 березня.

З 22 березня 2022 року виплати за цією постановою зупинені.

Зараз виплати здійснюють відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Ця постанова ніяких додаткових перешкод для виплат (наприклад, наявність нерухомого майна, працевлаштування або депозити) не встановлює. Серед основних чинників лише наявність громади, з якої переїхала людина в переліку тих, що окуповані або знаходяться в районі бойових дій.

Відтак виплата допомоги ВПО не залежить від наявності депозиту.

Як отримати юридичну консультацію?

  • за номером «гарячої лінії», яка працює кожного робочого дня з 10:00 до 17:00: 0 800 30 15 16*
  • у соціальній мережі Facebook.com на офіційній сторінці Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги: https://www.facebook.com/UCLA.Ukraine
  • звернутися на електронну пошту: [email protected]

Проєкт «The Bar and civil society – working together to overcome the consequences of the war» реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Американської Асоціації Юристів Ініціативи з Верховенства права/American Bar Association Rule of Law Initiative.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.