Субота, 3 червня

Лише 13 відсотків українців не хочуть, щоб біженці з – за кордону поверталися в Україну

І цей відсоток є досить малим. Загалом, українці хочуть бачити своїх земляків знову на рідній землі. Такі дані опитування КМІС( Київського Міжнародного інституту соціології). Повністю толерантним до біженців є ставлення у 46% опитаних,  ще майже 42% згодні, щоб вони поверталися до України (разом 87%).  Не хотіли б їх бачити більше  в Україні лише 13%.   

Ми вивчали ставлення до біженців в Європі за допомогою прямих запитань щодо ставлення до них («Як Ви самі знаєте, багато жителів України через російське вторгнення виїхали закордон і стали біженцями”.. Деякі жителі України, які залишилися,  з розумінням ставляться до біженців і не засуджують, що вони виїхали і поки не повертаються. Інші ж люди, навпаки,  засмучені таким вибором і засуджують їх за те, що вони виїхали і не повертаються.  Ми вивчали ставлення до біженців в цілому і до окремих категорій біженців.  В цілому 90% українців з розумінням ставляться до біженців і не засуджують їх.

Середня соціальна дистанція від населення України до біженців дорівнює  3.67, що є нижче середньої для 13 етнічних груп, ставлення до яких ми постійно вивчаємо – середня для 13 груп дорівнює 4.00, йдеться у звіті КМІСу.

фото Роман Малко

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.