Субота, 2 грудня

Квартира для Стаса. Хлопчик з Бахмута, якого дивом врятували бійці ЗСУ, отримає нове житло у Дніпрі

Врятовані із пекла: родина із Бахмута отримає нову квартиру в Дніпрі. Семирічний Стас Петрусенко із Бахмута, якого дивом врятувати бійці ЗСУ, та історія порятунку якого облетіла усю Україну, –  отримає нову домівку у Дніпрі. Квартиру для хлопчика, його мами та брата купили доброчинці із Українського Благодійного фонду HOPE UA.

У середу, 4 жовтня 2023 року у місті Дніпро, Дніпропетровської області за адресою проспект Б. Хмельницького, будинок 229  відбудеться урочиста передача ключів до нового помешкання для Стаса Петрусенка, його братика та мами Інни Петрусенко від співзасновника Українського Благодійного фонду HOPE UA  Ігоря Гринкевича. Першим у новий дім запустять кота Маркіза, який також був врятований із Бахмута разом зі своїм маленьким господарем бійцями ЗСУ.

Історія порятунку Стаса Петрусенка

Ця історія зворушила не одне українське серце. Хлопчик із старшим  братом, мамою та котом Маркізом мешкали у місті Бахмут на вулиці Горбатова, 83. Ані їхньої квартири, ані будинку більше не існує. Місто – Фортеця Бахмут, яке обов’язково звільнять наші захисники, було вже під нещадним обстрілом. Станіслав з родиною мешкав у місті, коли там залишатися вже було критично небезпечно. У березні наші захисники об’їжджали вулиці Бахмута, щоб забрати звідти останніх цивільних перед неминучим вторгненням окупантів.

Так, військовий ЗСУ Петро Волощенко з позивним «Стоун» побачив на вулицях Бахмута Стаса. Хлопчик став його найкращим маленьким другом. Захисник вмовляв родину залишити Бахмут, щоб врятувати життя, і обіцяв безпечно вивезти родину. Рішення залишити Бахмут родина ухвалила саме тоді, коли у їхній будинок влучив ворожий снаряд і зруйнував квартиру зверху. Щоб вивезти родину Петрусенків із Бахмута, бійці ЗСУ залучили танки та Сили Спеціальних операцій.   

« І під цим прикриттям нам вдалося виїхати у Костянтинівку.  Я був таким щасливим, що мені вдалося врятувати таких ангеликів», – ділиться емоціями військовий рятівник Петро Волощенко.

Хлопчик Стас та його рятівник спілкуються до нині. Хлопчик ще не вміє писати в телефоні, тому шле своєму захиснику смайлики. Після порятунку доля родини склалася, як доля тисяч ВПО: тимчасове поселення у Чернівцях, потім  – Хмельницький. Але власного житла родина Стаса не мала. Квартира, яку втратили у Бахмуті, була їх єдиним домом. Ця історія не залишила байдужими доброчинців із Українського Благодійного Фонду HOPE UA. Співзасновник Фонду Ігор Гринкевич вирішив купити хлопчику та його мамі нову квартиру у місті Дніпро. Зробити ремонт у помешканні допомогли небайдужі з ГО «ВПО України».

«Ми познайомилися з бійцем із позивним «Стоун», і він нам розповів історію цього хлопчика. Історію Стаса. Це була остання родина у Бахмуті, яка не залишила місто. Історія їхнього порятунку – диво. І ми вирішили об’єднати зусилля і купити його сім’ї нове житло. Війна принесла страшні втрати: людські, матеріальні. Ми маємо сьогодні тисячі сімей в Україні , які втратили житло. Тисячі і тисячі українців стали бездомними. Ми маємо об’єднуватися і допомагати своїм. Давати нашим землякам віру у життя. Не треба думати, що прийдуть іноземці і тут нам відбудують Україну та житло людям. Ми маємо помагати своїм самі. Дякуємо іноземним партнерам, які технічно нам допомагають, але відбудовувати маємо ми. Так, як ми сьогодні захищаємо нашу землю: своїм здоров’ям та життям, –  так само ми маємо потім самі відбудовувати свої житла і своє життя» – розповідає співзасновник БФ HOPE UA Ігор Гринкевич.

 Тепер Стас, його старший братик Олексій, мама Інна та кіт Маркіз матимуть нову, затишну домівку, де розпочнуть  щасливе життя. Новосілля дивом врятованої родини з пропискою у місті Дніпро відбудеться у середу, 4 жовтня.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.