Понеділок, 29 травня

Кабмін погодив створення Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переселених осіб

Його очолила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.   

Як повідомили у Мінреінтеграції, робота Коордштабу є одним із пунктів операційного плану з реалізації Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення до 2025 року. 

Коордштаб має посилити взаємодію органів виконавчої влади щодо інтеграції внутрішньо переселених осіб за новим місцем проживання.

Йдеться, зокрема, про розвиток потенціалу громад для забезпечення ВПО адміністративними, соціальними та культурними послугами. 

«Ухвалене сьогодні рішення – це черговий крок послідовної державної політики підтримки ВПО. Якщо минулого року ми реагували на масову евакуацію населення, то наразі актуальними є соціалізація й інтеграція ВПО у громадах – тобто повернення цих громадян до нормального життя. Це вимагає від держави виваженої, послідовної політики», – наголосила Ірина Верещук.

Також Мінреінтеграції ініціювало створення при обласних військових адміністраціях консультативно-координаційних центрів підтримки населення, а також рад ВПО як органів самоорганізації внутрішніх переселенців.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.