Середа, 22 березня

Хто і коли може перевіряти виплати ВПО: пояснення Мінреінтеграції

Перевірки мають здійснювати лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги ВПО.

Як повідомили у Мінреінтеграції, кількість вибіркових перевірок ВПО, порівняно із минулим роком, зменшилася майже у 12 разів.

Однак вони досі актуальні.

Тим часом Мінсоцполітики та Нацсоцслужба надали роз’яснення територіальним органам соціальних служб про необхідність попереджати внутрішніх переселенців щодо візитів задля перевірки.

Зокрема, під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт. Також вона має залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для ідентифікації.

Лише у випадку неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО і припинити передбачені для них виплати.

«Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснювати лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги», – наголосила віце-прем’єрка Ірина Верещук.

Нагадаємо, що статус ВПО можна втратити за умови переїзду за кордон, повернення на місце постійного проживання або ж якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.