Понеділок, 29 травня

Вітання від Папи, гуманітарна допомога та футболка для Садового. Італійські благодійники відвідали Львів

До Львова приїхала делегація благодійників з Італії. Спільнота отців – францисканців та Спільнота святого Егідія з Риму привезли до Львова гуманітарну допомогу для переселенців, передали меру Садовому вітання від Папи Римського і подарували футболку італійської збірної.

Гості обговорили співпрацю Львова зі Спільнотою Святого Егідія, яка діє у Львові вже 20 років та запевнили у підтримці розбудови екосистеми UNBROKEN.

«Папа Франциск казав передати вітання з Пасхою разом з вітальною листівкою та розарієм. Папа сказав: «Скажіть, що Бог не жорстокий. Він дуже турботливий. Це людина стає жорстокою, коли думає, що вона бог», – сказав отець Енцо Фортунато, чернець-францисканець з монастиря Сакро-Конвенто в Ассизі. 

Протягом 2022 року отець вже декілька разів приїздив до України, зокрема до Львова і Києва, в межах гуманітарних ініціатив організації Cooperativa Auxilium – доставки до України ліків, продуктів харчування, одягу і ковдр.

«Ми не випадково приїхали саме до Львова. Ваше місто у серці Спільноти Святого Егідія. Дякую вам і вашому місту. Дякую за презентацію будівництва системи UNBROKEN. Це система, в центрі якої є людина, починаючи від тих, хто слабший і вразливіший. І я думаю, що це приклад мудрої адміністрації», – сказав Адріано Роккуччі, віцепрезидент Спільноти Святого Егідія та національний координатор в Італії.

За його словами, спільнота Святого Егідія вже надала допомогу Львову та області на понад 3 млн євро. А зараз допомагають у відкритті й облаштуванні маріупольського хабу.

«Сьогодні ми також відвідали вашу лікарню і були дуже вражені від тої турботи, яку вкладають медики, дбаючи про хворих. Особисто я був дуже вражений, що лікарня співпрацює з лікарнею Папи Франциска.

До нашої допомоги вам ми задіяли і Національну збірну Італії з футболу, яка восени матиме матч із Україною. Від імені федерації запрошуємо вас відвідати його, з великою надією, що це вже буде мирний час. А відтак передаю вам подарунок від них – іменну футбольну футболку», – відзначив Анджело Кьораццо, засновник організації Cooperativa Auxilium, яка збирала кошти на гуманітарну допомоги для України і доставляла її, а також забезпечувала в Італії біженців з України житлом.

Міський голова Львова Андрій Садовий подякував італійцям за велику підтримку, за слова підбадьорення від Папи, та наголосив, що їхня допомога та їх досвід дуже потрібні Львову.

«UNBROKEN – це справа мого життя. Поранених є багато, і ця кількість, на жаль, зростає щодня. Тому різний досвід, різна допомога для нас дуже важливі. Зараз ми плануємо розвивати напрямок Unbroken-спорт, бо є дуже багато поранених хлопців, які займаються спортом. А для цього потрібно будувати цілу інфраструктуру. Чи розвивати Unbroken-мистецтво, бо воно психологічно допомагає. Якщо зможете долучитися до якоїсь частини цього великого проєкту, то будемо вам вдячні», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.