30 дітей – війни з Нікополя, Херсона, Бахмута, Маріуполя пройдуть повний комплекс психологічної реабілітації, стабілізації та оздоровлення на Львівщині в рекреаційному комплексі Озерний Край.
18 вересня в Україні стартує третій заїзд стабілізаційно – реабілітаційної програми для дітей – війни HOPE FOR KIDS. 30 дітей з посттравматичний синдромом війни отримають курс психологічної, психіатричної допомоги та оздоровлення від глибинних травм пережитих в зоні бойових дій та через війну.
21 день програми з дітьми працюватимуть психологи, психіатри, реабілітологи та соціальні працівники (в кожній групі по 10 дітей буде працювати дитячий психолог).
У третьому етапі програми HOPE FOR KIDS візьмуть участь діти з різних регіонів України. Зокрема, 11 дітей приїдуть до Львова з Нікополя, 10 дітей із Кам’янська, 9 дітей – захисників України та діти ВПО з Львівщини, також візьмуть участь дітки з Бахмута, Херсона та Маріуполя, які зараз проживають в тилових регіонах України.
Від червня 2023 року – це вже третій заїзд дітей за програмою стабілізації та реабілітації дітей – війни HOPE FOR KIDS. Програма створена та розроблена за сприяння Благодійного фонду Hope UA – є унікальна в Україні та спрямована на подолання глибоких, психологічних травм війни у дітей. У вересні програма була презентована міжнародній спільноті в Польщі на Економічному форумі в Карпачі.
Мета проєкту – повернути дітям України щасливе дитинство. До програми будуть залучені діти з різних регіонів України, які стали свідками важких, травматичних подій: втрата батьків на війні, бойові дії, соціальна ізоляція. Діти з глибоким та важким посттравматичним досвідом війни пройдуть повну програму оздоровлення, стабілізації, реабілітації та ресоціалізації. З дітьми працюватимуть експерти : психіатри, психологи Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, реабілітологи, виховники.
Програма пройде у кілька етапів: групові обговорення «діти і війна», арт терапія та індивідуальні заняття з психологами та психіатрами. Три дні на тиждень з дітьми індивідуально будуть працювати фахівці, щоб з’ясувати глибину травми у кожної дитини та підібрати для неї спеціальну терапію.
«Ми спочатку вивчаємо психологічний стан кожної дитини, щоб виявити глибинність травми. Наприклад, Нікополь – “найобстріляніше” місто України, а діти там живуть.. І знати, яка в них глибинність травми ми зможемо лише після обстеження, яке будуть поводити фахівці три дні протягом тижня. Тільки після цього, ми зможемо призначати дітям індивідуальну терапію. Буває, що після терапії, коли ми піднімаємо в дітей з їх підсвідомості глибинні травми, страхи , – вони можуть реагувати по різному: хтось не хоче ходити на терапію, хтось агресує, а хтось замикається. Тоді з кожною дитиною працює психолог, бо тільки такий є шлях до оздоровлення», – зазначила керівниця проєкту Оксана Чабан.