п`ятниця, 24 березня

Кожна громада має дати роботу українцям ВПО

Повна інтеграція для українців, які втекли від війни в безпечні регіони України. Кожна громада, яка прийняла українців з числа ВПО має забезпечити їх всім необхідним: від житла, соціальної та психологічної реабілітації і до працевлаштування. На необхідності всесторонньої допомоги наголосила  Віцепрем’єрка Ірина Верещук під час робочої поїздки на Рівненщину.

На прикладі Рівненщини, служба зайнятості в цій області працевлаштувала 750 осіб з числа ВПО. Місцеві громади мають сприяти релокації бізнесу для ВПО, дати цим українцям роботу – вважає Верещук.

«За останній рік всі ВПО Рівненщини, які знайшли тут роботу, як правило, переселились із гуртожитків до індивідуального орендованого житла. Решта з якихось причин не дуже охоче шукають роботу. Тому я підтримую прагнення ОВА сприяти якнайшвидшому працевлаштуванню переселенців. Люди не повинні залишатися ізольованими у своїх гуртожитках. Вони мають сприймати громади, як свої, і не бути в них гостями. Щоб діти ходили до школи, відвідували гуртки, спортивні секції тощо. Ті, хто сповідують такі принципи, вже давно соціалізувалися на новому місці й отримують задоволення від такого життя», – резюмувала Віцепрем’єрка.

Керівництво Рівненської обласної військової адміністрації повідомило, що регіон щодня приймає внутрішніх переселенців. Зокрема, область забезпечила прихисток для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які були евакуйовані з найгарячіших точок Донеччини та Луганщини.

Разом з тим, в регіоні працюють над залученням донорської допомоги для облаштування нових потенційних місць компактного проживання.

 фото  vin.gov.ua

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.