п`ятниця, 24 березня

Центр допомоги для вимушених переселенців Спільноти св. Егідія у Львові прийняв вже 5000 родин

Італійська, католицька, міжнародна організація Спільнота св. Егідія з початком війни відкрила у Львові Центр допомоги для вимушених переселенців. Організація провела річний звіт. На вулиці Коперника, що у Львові, в хаб завітало понад 5000 тисяч родин ВПО. Загалом, Спільнота св. Еґідія в Україні зібрала і передала тисячу тон гуманітарної допомоги з Італії на суму майже 15 млн євро . 

Юрій Ліфансе, голова Спільноти в Україні, відкриваючи презентацію, зазначив, що Спільнота в Україні діє понад 30 років. І всі ці роки вона використовували світовий досвід. Так і за цей рік завдяки підтримці колег і партнерів зі світу, насамперед з Італії, вдалося зібрати таку кількість допомоги, яка щодня розходиться у різні куточки України.

Рік тому, 7 березня 2022 року, у Львові відкрився гуманітарний хаб, який став координаційним центром для інших в Україні.

Цього ж дня з Італії вирушив перший вантаж і прибув до Харкова. У Римі було створено координаційну групу, яка відстежувала і реагувала на потреби з України. Там же було засновано кілька спеціалізованих складів: медичні, продуктовий, предметів першої необхідності.

Як розповів Ю.Ліфансе, спочатку акцент робився саме на медичну допомогу, насамперед на забезпечення найбільш вразливих категорій хворих. Зокрема, у квітні-травні минулого МОЗ отримав від Спільноти 40 тисяч упаковок інсуліну на 500 тис. євро, якими були забезпечені 142 лікарні України. 128 хворих, які потребують гемодіалізу, були евакуйовані зі супроводжуючими особами з південних та східних областей на лікування закордон. Загалом 193 медичні заклади отримали 920 тис. упаковок ліків та іншої допомоги вартістю 9,7 млн. євро, пише інтернет видання RISU.

Як сказав очільник Спільноти в Україні, їх улюбленим партнером є простий лікар десь в сільській місцевості чи в малому містечку, який найменше забезпечений і радо приймає всіляку допомогу, яку дійсно потребує.

На другому місці у Спільноті стала допомога вимушеним переселенцям. Від перших днів евакуації волонтери Спільноти у Львові долучилися до допомоги переселенцям на Львівському вокзалі. Як зазначила очільниця львівської Спільноти Іванна Синицька, місто прийняло 250 тис. внутрішніх переселенців. Для таких було відкрито центр допомоги, до якого звернулися 5000 родин і було роздано 20 тис. продуктових наборів. За цей рік війни Спільнота відправила по Україні 729 вантажів продуктової допомоги і роздала 65402 пакунки з продуктами.

Крім матеріальної допомоги працівники і волонтери осередків Спільноти у Львові, Києві та Івано-Франківську налагодили центри психологічної, освітньої та іншої підтримки, насамперед для дітей. Для них були створені 6 Шкіл миру, в яких займаються 300 дітей переселенців.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.