Неділя, 2 квітня

Допомога під час війни: які державні та міжнародні виплати можуть отримати ВПО

Щомісячна державна допомога на проживання ВПО – 2 тис. грн дорослому та 3 тис. грн дітям та людям з інвалідністю.

Наразі ці виплати ВПО надходять не всім, а лише мешканцям певних громад.

Компенсацію 450 грн за комунальні послуги можуть отримати ті, хто прихистив у себе вдома ВПО. 

З 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року сума компенсації становить 30 грн за кожен день.

Загальну суму компенсації визначають множенням загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

Тобто, якщо одна людина проживала 30 днів, то компенсація становитиме 443,10 грн (14.77 грн. х 30 днів).

Українці, що поселили у себе вдома ВПО, повинні не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення подати заяву в довільній формі до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, держадміністрації або відповідної військової адміністрації за місцем проживання ВПО.

По 6 700 грн за працевлаштування ВПО зможуть отримувати українські підприємці за кожного найнятого на роботу переселенця.

Міжнародна допомога ВПО

ВПО також можуть отримати міжнародну цільову грошову підтримку.

Зокрема, від Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України.

Фінансова допомога у межах програми становитиме 2 500 грн на особу. Виплати здійснюватимуть на підставі даних з інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб.

Місія Червоного Хреста спільно з Мінсоцполітики сама визначатиме, кому надавати допомогу, на підставі відомостей із Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб та інформаційної платформи єДопомога.

Для уточнення подробиць потрібно звернутися на гарячу лінію – 0 800 332 656 або надіслати електронного листа на конфіденційну адресу [email protected]або на загальну[email protected].

Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ Спільно та ООН.

Виплати від ЮНІСЕФ Спільно – додаткова підтримка багатодітних українських сімей, які постраждали від війни. Багатодітним сім’ям будуть виплачувати 2 200 грн раз на місяць, але не більше як на п’ятьох осіб.

Також у 2023 році французька гуманітарна організація ACTED відновила свою діяльність та розпочинає надавати українцям грошову допомогу, яку було призупинили влітку 2022 року.

Сума грошової допомоги становить 2 220 грн на кожного члена родини. Допомогу виплачують одноразово з розрахунку на всіх переміщених членів родини на три місяці.

Тобто – 6 600 грн одноразовим платежем.

Агентство ООН у справах біженців.

Програма орієнтована на вразливі категорії осіб ВПО, постраждалих від військових дій та тих, хто повернувся до свого постійного місця проживання в певні регіони України.

Якщо ваша родина відповідає усім критеріям, після розгляду заявки ви отримаєте на свою картку виплату в розмірі 2 220 грн (на одну особу).

Гроші будуть надходити щомісячно протягом трьох місяців. Зверніть увагу, що 2 220 грн ‒ це виплата на одну особу. Тобто, якщо у вашій родині троє людей, загалом ви отримаєте 19 980 грн.

Грошова допомога від $1KProject.

Це проєкт американського підприємця українського походження Алекса Іскольда. Він об’єднує спонсорів, які готові допомогти українцям.

Українці можуть отримати одноразову фінансову підтримку в розмірі $1 тис. Фактично її виплачують родини-спонсори, які виявили бажання допомогти.

Допомога від Міжнародної організації з міграції.

Пріоритетною категорією українців для отримання допомоги від МОМ визначено осіб з інвалідністю, зокрема з-поміж ВПО.

Відтак, особи або родини отримуватимуть по 2200 грн на кожного члена сім’ї щомісяця протягом трьох місяців.

Відомо, що Міжнародна організація з міграції виділила майже 0,7 млрд грн для допомоги українцям. Відтак виплати зможуть отримати приблизно 100 тис. людей.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.