Середа, 22 березня

Дітей з зони бойових дій будуть забирати примусово

В “гарячих точках” України, на самій лінії фронту, досі живуть сім’ї з дітьми. Щодня ці діти стають мішенню окупантів і можуть загинути від артилерійських обстрілів чи бомбардувань авіації. В іншому випадку, діти стають заручниками агресора, їх викрадають та вивозять до Росії.

Дивує позиція батьків, які наражають на небезпеку свої маленькі чада, відмовляються покинути своє житло в зонах активних військових дій і вивезти дітей в безпечне місце. Батьки самі стають ворогами для своїх дітей. Відтак, влада буде забирати таких дітей примусово. Мінреінтеграції ініціює проєкт постанови щодо захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів. 

Це було озвучено під час засідання Координаційного штабу з питань деокупованих територій під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. 

Постановою передбачено дозволити ОВА за погодженням з органами військового командування та Коордштабом з питань проведення обов’язкової евакуації приймати рішення про проведення обов’язкової евакуації в примусовий спосіб дітей з їхніми батьками або особами, які їх замінюють.

Такі рішення можуть ухвалюватися щодо окремих населених пунктів, де ведуться активні бойові дії. При цьому відмова батьків від обов’язкової евакуації не допускається. 

«Якщо батьки не можуть подбати про безпеку дітей, це зробить держава!» – наголосила Віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.