Вівторок, 28 березня

Данія планує створити фонд для допомоги Україні

В уряді Данії підтримали створення фонду на 7 млрд данських крон (1 млрд доларів США) для цивільної, військової та економічної допомоги Україні.

Як зазначили у Мінфіні Данії, фонд спрямований на потреби та побажання України щодо узгоджених зусиль Данії, які зосереджуватимуться на військовій, цивільній та комерційній підтримці.

“Цією угодою ми виділяємо трохи більше 7 млрд данських крон додатково на допомогу Україні. Я радий, що більшість у данському парламенті бере на себе відповідальність і демонструє, що Данія разом із Україною. Наша держава вже є однією з країн, яка, незважаючи на нашу площу, підтримує Україну найбільше. Це те, чим уряд та сторони угоди погоджуються залишатися і надалі” – наголосив міністр фінансів Ніколай Ваммен.

відомо, що кошти фонду скерують на допомогу у 2023 році.

“Українці борються не лише за власну свободу, але й за безпеку всієї Європи. З Українським фондом ми виводимо данську підтримку України на новий рівень. Йдеться також і про бізнес. Данські компанії можуть постачати багато з того, чого не вистачає Україні. Наприклад, питну воду, централізоване опалення та продукти харчування. Тому ми повинні посилити наші зусилля” – додав глава МЗС Ларс Льокке Расмуссен.

Більше того, у 2024-2027 роках зарезервовані кошти, які можуть покрити витрати на заміну військової техніки.

Фонд складатиметься з трьох компонентів:

– військова підтримка боротьби України за свободу у вигляді зброї, іншого військового обладнання та тренувальних заходів. На військову підтримку передбачено приблизно 5,4 мільярда данських крон у 2023 році;
– цивільна підтримка, спрямована на невідкладні гуманітарні зусилля, а також на тривалу реконструкцію. На ці цілі зарезервовано 1,2 млрд данських крон;
– підтримка бізнес-ініціатив, які надають данським компаніям можливість зробити свій внесок у відновлення України. На це зарезервовано 0,4 млрд данських крон.

Як додав виконувач обов’язків міністра оборони Троельс Лунд Поульсен, до цього часу Данія надала Україні військову підтримку на майже 5 мільярдів данських крон, і за допомогою новоствореного Українського фонду країна прагне забезпечувати високий рівень військової підтримки. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.