Субота, 3 червня

Британський принц Вільям зустрівся з українськими біженцями в Польщі

22 та 23 березня, у Польщі з неоголошеним візитом перебував принц Вільям. Спочатку він приїхав до Жешува, де зустрівся з британськими та польськими військовослужбовцями, а згодом відвідав Варшаву – поспілкувався з президентом Анджеєм Дудою, а також українськими біженцями. Як військовим, так і всьому польському народу принц Уельський дякував за підтримку України.

У Жешуві 22 березня принц Вільям зустрівся з військовослужбовцями британських та польських збройних сил.

«Я почув про їхню надзвичайну роботу на підтримку України. Моє повідомлення для них від імені всіх нас – дякую!», – сказав принц Вільям.

Він також зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою, темою бесіди була гуманітарна допомога Україні. Під час розмови принц вкотре висловив вдячність за щедрість та гостинність поляків до українського народу.

Чи не найемоційнішою частиною цього візиту була саме зустріч з українцями, котрі перебувають у Варшаві у звязку з повномасштабним російським вторгненням. Разом з мером польської столиці Рафалом Тшасковським принц відвідав один з пунктів допомоги, де мешкають майже три сотні біженців, повідомляє польське урядове видання для українців ua.pl.

«Привітна громада та волонтери багато роблять для того, щоб допомогти тим, хто цього потребує. Це завдяки їхній праці 300 українських жінок та дітей, які перебувають в цьому осередку, можуть знайти прихисток, переживши досвід війни», – зазначив принц.

Про враження від спілкування з принцом розповіли у Фонді «Оцаленє» (Fundacja «Ocalenie»), котрий опікується мігрантами з різних країн.

«Принц відвідав наш осередок для занять з дітьми. Він поспілкувався з Едитою та Матеушем, які відповідають за роботу з дітьми в цьому центрі (і багатьох інших). Нас приємно вразило, що принц Вільям розпитував про ситуацію на польсько-білоруському кордоні, а також про те, як працювати з травмованими дітьми, в якому стані вони до нас потрапляють (ті, що тікали з-під бомб, іноді як зомбі, – чесно відповіла Едита). Хоча люди, які його супроводжували, сказали, що вже час іти, принц продовжував ставити нам додаткові запитання. І це були кращі запитання, ніж ті, що іноді ставлять нам місцеві політики», – зазначили у фонді.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.