Понеділок, 29 травня

Аспірант Кембриджського університету вставляє вікна на деокупованих територіях

Гаррі Блекістон Х’юстон, аспірант Кембриджського університету та інженер за освітою створив проект Insulate Ukraine, щоб замінити вікна в Україні, які пошкоджені кулями та бомбами, на пластикові власної конструкції. Про це йдеться в аналітичній публікації The Independent, переказ якої пропонує Foreign Ukraine.

За даними ООН, мільйони людей в Україні «живуть у пошкоджених будинках, які не пристосовані для забезпечення достатнього захисту», особливо взимку, коли температура може впасти до -20°С.

Х’юстон розповів, що у Миколаєві, на півдні України, жила жінка, яка два місяці спала у своїй ванні, бо до встановлення пластикових вікон це було найтепліше місце у її будинку.

Пенсіонер Федір Тиква із Ізюму на Харківщині повідомив, що заміна вікон в рамках проекту Insulate Ukraine зробила його будинок придатним для життя після того, як його оригінальні вікна були зруйновані, внаслідок бомбардування.

Співробітниця Insulate Ukraine Олена Демченко розповіла, що понад 200 осіб в Ізюмі отримали нові вікна.

За її словами, людям або видають матеріали для самостійного виготовлення вікон, або персонал та волонтери встановлять їх.

Під час виготовлення цих вікон використовується поліетилен із потрійним склопакетом для захисту від холоду, який коштує близько 12 фунтів стерлінгів (545 гривень) за квадратний метр.

Проект Insulate Ukraine працює на звільнених територіях України, які найбільше постраждали від окупації Росії.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.