Неділя, 2 квітня

Чому Бахмут досі важливий для росіян?

Війська рф зараз намагаються захопити територію для “сухопутного коридору” між росією та півостровом Крим і зробити цю смугу більш широкою. Саме тому Бахмут для них досі пріоритет.

Про це розповів ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

“Якщо вони проривають нашу оборону в Бахмуті, вони зможуть з півночі рухатись у бік Бахмута, а з півдня, з Гуляй-Поля та Вугледара рухатись далі. Тобто – зробити два потужних оточення наших військ. Ці плани не є таємницею, ворог сам про це говорив. Але якщо реалізувати ці плани не вдасться, вони не відмовляться від них. Їм просто буде потрібна пауза, щоб накопичити сили і знову спробувати це робити”, – пояснив він.

Гетьмана зазначив: щоб уникнути цього, українським військовим треба зупинити ворога на трьох головних напрямках атаки. ЗСУ також необхідні достатньо снарядів. 

“Міністр Олексій Резніков просив 250 тис. снарядів, але це на два тижні нормальних обстрілів, які нам потрібні. Тому він просив збільшити цю кількість щонайменше втричі. Тоді це дасть нам змогу нормально атакувати. По-друге, важка техніка, яку ми очікуємо, і все решта, що там потрібно. Це і набої до гармат, і броньовані машини, і засоби ППО”, – підсумував військовий експерт.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.