Неділя, 2 квітня

30% ВПО, які виїхали за кордон, продовжують користуватись послугами українських банків

Поведінка клієнтів українських банків, які виїхали за кордон показує їх реальні плани щодо намірів повернутись в Україну. 30% з їх числа продовжують обслуговуватись в Українських банках, повідомила голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. До таких висновків банкіри прийшли на основі трьох хвиль досліджень, і нещодавно вони запустили четверте опитування серед українських біженців.
Стало відомо, що третина біженців продовжують працювати в українських компаніях, отримуючи там зарплату. «Частина персоналу українських банків також перебуває за кордоном. І вони констатують, що того рівня сервісу і технологічності, до якого вони звикли в Україні, там нема», – зазначає Олена Коробкова. Більшість клієнтів українських банків зараз живуть у Польщі, Німеччині, Іспанії та Чехії і більшість їх витрат, які йдуть з їхніх українських карток це їжа, одяг, та взуття — зазначає голова правління Сенс Банку Алла Комісаренко. Оскільки ж люди за кордоном зазвичай змінюють свій фінансовий номер на місцевий у банку дозволили віддалену зміну фінансового номера з подальшим дистанційним обслуговуванням.
Однак найцікавішою є поведінка українців, які виїхали за кордон маючи кредити, тим більше що на початку війни була можливість виїжджати за кордон за заставлених автомобілях. На перших порах якість обслуговування кредитів погіршилась, однак через деякий час і за кредитами, і за іпотекою люди, які перебувають за кордоном почали сплачувати — повідомив голова правління банку “Глобус” Сергій Мамедов. Це він пов’язує з тим, що люди або знайшли роботу, або огтримують компенсацію. При цьому він впевнений, що люди, які будучи за кордоном сплачують кредит таки мають намір повернутись в Україну. Інакше б вони по іншому дивились на обслуговування іпотечного кредиту у Харкові. Натомість люди, які не обслуговують кредит не планують повертатись.
А поки банкіри сподіваються на те, що більшість їх клієнтів таки повернуться в Україну, демографи прогнозують в Україні демографічну кризу. За словами директорки Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи України Елли Лібанової у 2022 році в Україні суттєво скоротилась народжуваність, на це накладаються наслідки довготривалої війни, тож до 2040 року населення України може скоротитись до 35 млн. Людей.

Як ми повідомляли раніше, Володимир Зеленський під час своєї прес-конференції, закликав українців, які зараз перебувають за кордоном,  повертатись додому.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.