Вівторок, 28 березня

14-й Масований обстріл: чи перетнули російські ракети небо НАТО?

Під час масованого ракетного обстрілу  України 10 лютого, дві ракети “Калібр”, які були запущені з акваторії Чорного моря, перетнули повітряний простір однієї з країн-членів НАТО, Румунії. На цьому наголошує  командування  Збройних сил України. Натомість, офіційна Румунія спростувала заяву Генерала Валерія Залужного, і заявила, що російські ракети пролетіли у 35 кілометрах від кордону з Румунією, але в повітряний простір країни не заходили.

Хронологія подій. Допис з офіційної  ФБ сторінки Генерала Валерія Залужного.

0 10:18 дві російські крилаті ракети «Калібр» здійснили перетин Державного кордону України з республікою Молдова. Орієнтовно о 10:33 ці ракети перетнули повітряний простір Румунії. Після чого знову зайшли у повітряний простір України у точці перетину кордонів трьох держав..

Міністерство оборони Румунії поспішно спростувало інформацію української сторони, і зазначає, що повітряної російської  інвазії на державу – члена  НАТО не було.

“Найближча точка траєкторії цілі до повітряного простору Румунії була зафіксована радіолокаційними системами приблизно за 35 кілометрів на північний схід від кордону”, – сказано у заяві. Румунська сторона наголосила, що монітонринг неба провели відповідно до стандартів Альянсу.

О 10:38 ранку два літаки МіГ-21 LanceR ВПС Румунії, які беруть участь у патрулюванні під проводом НАТО та на той час виконували навчальний політ, були перенаправлені в північну частину Румунії для доповнення варіантів реагування.

Повітряні сили України тим часом наполягають на своїй правді. Українці чекають матеріалів міжнародних партнерів, але наполягають, що за даними наших радіолокаційних засобів, 2 ракети РФ, випущені по Україні 10 лютого, залетіли в повітряний простір Молдови й Румунії – повідомив речник Повітряних сил Юрій Ігнат на спецбрифінгу 10 лютого.

  “Є радіолокаційні дані, засоби об’єктивного контролю. Безумовно, країни-члени НАТО теж спостерігали за цією ситуацією. Думаю, що будуть матеріали на підтвердження цього (дані систем спостереження, радарів –ред.). Ми дочекаємося того, що будуть надані матеріали, де дійсно пролітали ці ракети (одна чи більше). За нашими даними, радіолокаційними засобами спостерігалося саме дві ракети “Калібр”.

 Ігнат нагадав, що противник не вперше використовує повітряний простір інших держав для подібних провокацій. Територія Молдови використовувалась щонайменше три рази, щоб завдавати ударів по західних та центральних областях України, пише Українська правда.  Цього разу було зачеплено територію іншої держави, до того ж – країни-члена НАТО. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.