Росіянин переїхав до України, прожив тут чотири роки і от що він побачив

4610
площа ринок

Росіянин який переїхав до України та живе тут 4 роки поділився своїми враженнями від нашої Держави та українського народу.

“Для початку. Україна це не Росія. Ні маленька Росія, ні частина Росії. Це абсолютно окрема країна, інакше влаштована і з зовсім іншими людьми. Менталітет українців разюче відрізняється від менталітету росіян. Це усереднено, звичайно, але все таки. І в кращу, як на мене, сторону.

В Україні найважливіше це репутація. Якщо в Москві ти переїхав на іншу сторону проспекту і почав з нуля, то тут, якщо ти напаскудив в Івано-Франківську, то через півроку в Сумах дізнаються про тебе як про ненадійного партнера. І про це завжди треба пам’ятати.

Давайте про ціни і вартість життя. Ціни в Україні реально сильно нижчі за російські. На все, крім автомобілів. Бензин був дорожчим, але начебто РФ наздогнала майже. При тому, що Україна свого бензину майже не виробляє.

Ціни на продукти. У центрі Києва вони може і трохи нижчі московських, але варто трохи від’їхати – в 2 рази менші точно. Причому продукти якістю в рази кращі. Так, саме українські продукти, будь-які, в рази якісніші і смачніші і від російських, і найчастіше, від європейських продуктів. І дешевші. Люди, що приїжджають в гості (росіяни), їдуть з повними сумками м’ясних і сирних продуктів – завжди.

За російську мову, зрозуміло, нікого не переслідують. Нормальна ситуація розмови двох людей: один говорить російською, а інший українською. Постійно так. І ніяких проблем. Ну а те, що чиновники або там радіо повинно говорити на державному – це нормально. Так, я 4 роки їжджу по Україні на машині з російськими номерами. Від Львова до Одеси, від Вінниці до Путивля. Рівно НУЛЬ конфліктних ситуацій. НУЛЬ. У Києві класний клімат. Ну після Москви вже зовсім точно. Коли у тебе зима не з жовтня по квітень, а з кінця листопада по середину березня це підкуповує. А літо завжди тепле, навіть якщо і дощове як зараз.

Дороги в Україні г*вно. Були. В останні два роки пекельний бум по ремонту доріг. Причому скрізь, а не тільки навколо мільйонників. У простих селах фігачать асфальт, плитку на тротуарах, реконструкції шкіл … Просто масово і всюди.

Взагалі зараз Україна розвивається шаленими темпами. Для багатьох це може бути дивно, але це факт. Українські жінки найкрасивіші. В середньому, зрозуміло, що як красуні, так і не дуже, є скрізь. Але відсоток офігенних красунь в Україні найбільший. Максимальний, я б сказав. Ще в Україні всім начхати на твою національність. Якщо в РФ відразу визначають – ти чорний, ти єврей, ти ще хтось … .Тут всім начхати. Ти вважаєш себе українцем і любиш країну – ти українець. Навіть якщо ти маорі.

Про сумне. У 14-15 роках в супермаркетах стояли візки для допомоги армії. І майже кожен туди клав продукти і в коробочки гроші. Я теж. Зараз армія постачається як годиться, але подекуди візки стоять, і вони ніколи не порожні.

Так, частина двох східних областей окупована проросійськими бандитами і регулярними частинами російської армії. Це навіть не обговорюється, тому росія примудрилася знайти собі смертельного ворога на століття. Бл*ть, навіщо?

Безумовно, Крим – це Україна. Хоча і тимчасово окупована.

Після введення обмежень на російську музику і кіно сталося диво. Як гриби повиростали зовсім шикарні українські гурти та українські фільми. Набагато крутіше тих, які були російські.

Навколо мене величезна кількість людей, які в 14-15 роках бігли з Донецька чи Криму. Багато хто залишився без усього. Тепер вони живуть скрізь, від Краматорська до Львова. Багато дуже крутих. Вони з нуля піднялися всі. Дуже їх люблю.

В Україні жах з громадським транспортом. Маршрутки краще тук-туків, але не набагато. І це пип*ць.

У мене прапор України на балконі висить і на дзеркалі в машині. І не тому, що “треба”, а тому що я цю країну щиро люблю. І людей.

Природа в Україні – шикарна і фотогенічна. Причому є все. Бракує особисто мені таких гір, як на Алтаї – ну немає. Все інше є і навіть більше

Про курорти і туристичні міста. Одеса просто переповнена. Одеса дорожче Києва. Львів битком. Узбережжя Миколаєва і Херсона розвивається якимись пекельними темпами. Туристів з Білорусі, країн Балтії, Східної Європи – море. Просто море.

Дико дратує Лоткова різноманітність. Ні, повинні бути і намети з телефонами, і лотки з шаурмою – але ж не так же. Це ппц. Але – це помре саме з ростом економіки.

О, про безвіз. Ну зрозуміло, що кожен спілкується в своєму колі. Але моє коло не мільйонери, а простого середнього класу. Так ось, злітати до Відня лоукостером на вихідні – це нормально. І популярно.

Вартість оренди квартири в Києві – хороша велика однушка прямо на окружній – 6-7 тисяч гривень. На Печерську (це як всередині Садового в Москві) можна зняти за 12. Будинок в приватному секторі всередині міста в 10 хвилинах від Майдану (так, у нас і так можна) – за 15. З городом і собакою.

Ось за що я люблю Київ – це за рельєф і приватний сектор. Реально, в центрі міста біля Майдану. 5 хвилин в одну сторону – ти на пляжі, шикарному, обладнаному. 5 хвилин в іншу – ти в селі. З хатками і котеджами, яблуневими садами. 5 хвилин в третю – і ти на старому Подолі

У мене друг живе в Краматорську (був звільнений від орків в 14 році) і працює на заводі з виробництва промислових вітрогенераторів. Вони пообвтикали ними весь південь України вже. Україна – столиця музичних фестивалів і професійних виставок всієї Східної Європи. Наші Атлас і Бандерштадт, або Агро-експо це таке … .московське “нашестя” просто лежить у порівнянні з цим.

В Україні в місцях масових гулянь можна продавати алкоголь. Навіть міцний. Навіть такий міцний, що … ..І при цьому в місцях масових гулянь п’яних практично немає. Порівняю з Москвою. Там навіть пиво не можна. А п’яних валом.

Де за 4 роки я був по областям: Київ, Житомир, Чернігів, Суми, Харків, Одеса, Полтава, Вінниця, Хмельницький, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль. Більше поки ніде. Але все це і на машині теж. І на поїзді)

Про зарплати цікаво. На жаль, поки що в Україні величезний відсоток сірих і чорних зп. На жаль. Але – в Києві 10 000 гривень може отримувати продавець або кур’єр. Якщо є житло – це досить навіть для того, щоб хоч раз на рік пити каву у Відні.

Я знайомий і дружу з багатьма ветеранами АТО. Немає проблем, що я росіянин і у мене паспорт. Взагалі ні. Оцінюють не по паспорту, а по справах.

Коли до мене приїхала мама з Москви, вона довго вдивлялася в обличчя офіціантів і будівельників, і не могла повірити, що вони не з Середньої Азії. Я дуже страждаю від відсутності в Україні потужної порожистої річки, типу як в Карелії. Тиса, Буг – це красиво, але не те … Ну немає так немає.

О! Про алкоголь. В Україні шикарне пиво, що підтверджують гості німці і чехи, і відмінне вино – ті ж Трубецькі. Про сир: в Україні офігенні фермерські сири. На рф точно немає. В принципі.

Послухайте, я дуже хочу знайти якесь г*вно про Україну і написати його сюди. Але не виходить. Моє життя до 15 року і після 15 року це 2 різних життя. І друге крутіше. “- написавши росіянин.

Автор пише під ніком prosto-vova