Неділя, 5 лютого

Нейробіолог дав 9 порад, щоб ви змогли знову відчути щастя в житті

Ви можете прочитати тисячі «чудодійних» рецептів, як знайти щастя. Сьогодні їх роздають направо і наліво все, кому не лінь, пише Doctor Andrei Laslau.

Але коли про щастя починають говорити нейробіологи – варто уважно прислухатися, адже ці люди в предметі (і в нашому мозку) дійсно розбираються.

Ось 9 звичок, які, за словами нейробіологів, допоможуть вам знайти довгоочікуване щастя:

1. Висловлюйте свої почуття.

Якщо ви розгнівані або засмучені – дозвольте собі виговоритися. В цьому є сенс. Справа в тому, що наш мозок негайно реагує, якщо ми перетворюємо наші почуття в слова.

В ході одного дослідження учасникам показували фото людей з різними емоціями на обличчі – радістю, злістю, образою і т.д. Мозок  відреагував на знімки негайно – відразу ж активізувалася мигдалина.

Коли учасників попросили назвати емоції, тобто проговорити побачене, у них активізувалася інша частина мозку, а ось активність мигдалини навпаки – знизилася.

Коли випробовувані назвали і визначили побачені емоції, їх негативний вплив на мозок зменшився.

2. Вирішуйте проблеми в міру їх настання.

Мозок постійно шукає шляхи вирішення проблем. Навіть, коли ви спите. Якщо проблеми наростають, як снігова куля, мозок впадає в ступор. Навіть цілком невинна проблема здається йому нерозв’язною.

Експерти радять вирішувати одну проблему за раз. Коли ви приймаєте правильне рішення, мозок винагороджує вас: ваша лімбічна система (відповідальна за думки і емоції) заспокоюється, на душі у вас легко, ви з оптимізмом дивіться в майбутнє.

3. Частіше кажіть «дякую».

Дякувати дуже корисно, і бажано робити це кожен день. В результаті цього відбувається викид дофаміну в кров.

Почуття подяки також впливає на рівень серотоніну, тому вам не знадобляться ніякі антидепресанти. Будьте вдячні за елементарні речі – дах над головою, комфорт, можливість вчитися і працювати.

Не фокусуйтеся на поганому. Навчіться сприймати труднощі як тимчасові перешкоди. Не дозволяйте негативним думкам домінувати у вашому житті – не позбавляйте себе щастя.

4. Кожен день дізнавайтеся щось нове.

Кожен раз, коли ви дізнаєтеся щось нове, мозок змінюється. Придбання нових знань дозволяє мозку швидше адаптуватися до змін у навколишньому середовищі. За кожне відкриття мозок буде винагороджувати вас дофаміном.

Його ви отримуєте, коли їсте що-небудь смачне, коли займаєтеся сексом або отримуєте смс від коханої людини. Постійне навчання дає вам нові знання і навички, допомагає знайти щастя і спокій.

5. Обіймайтеся.

Ми гостро потребуємо визнання – його можна отримати тільки через спілкування з іншими людьми. Їх похвала робить нас щасливішими. Це доведено вже не одним дослідженням.

Ще один спосіб вивільнити окситоцин (так званий “гормон любові”) – це дотик. Окситоцин виділяється, коли люди торкаються один до одного, обіймають або цілують. Цей гормон лежить в основі довіри.

Щоб легше перенести хворобливу процедуру, попросіть близьку людину потримати вас за руку. Це притупляє почуття болю.

6. Частіше бувайте на сонці.

Причиною вашої меланхолії може бути нестача вітаміну D в організмі. Він грає важливу роль у виробництві серотоніну – гормону щастя. Вітамін D синтезується в організмі людини під впливом прямих сонячних променів.

Він також запобігає деяким видам раку, гальмує старіння клітин шкіри, зміцнює імунну систему і допомагає стабілізувати тиск. Крім того, вітамін D допомагає нашому організму засвоювати кальцій, необхідний для здоров’я кісток.

7. Займайтеся спортом.

Фізичні вправи приносять користь нашому психічному здоров’ю та добробуту. Вони сприяють виробленню ендорфінів, які допомагають боротися з депресивними станами і надають заспокійливий ефект.

Завдяки фізичним навантаженням ви почнете швидше засинати, ваш сон стане якісним. Від цього підніметься і ваш настрій – адже ми знаємо, наскільки похмурими і злими ми буваємо, якщо не вдається виспатися.

8. Добре відпочивайте.

Брак сну, безсоння або поганий сон підвищують рівень кортизолу в організмі – гормону стресу. Безсоння і депресія ходять поруч.

Недосипання викликає апатію, знижує вашу концентрацію, це негативно відбивається на вашій роботі та особистому житті. Ви турбуєтеся, через це знову підвищується рівень кортизолу. Коло замикається.

Щоб краще спати, займіться йогою, медитуйте перед сном. Якщо і це не допомагає, зверніться до свого сімейного лікаря.

9. Зосередьтеся на позитивних спогадах з минулого.

Намагайтеся зберігати в пам’яті тільки хороші моменти – похід з сім’єю в зоопарк, отримання диплому, перше побачення з коханим, день народження і т.д. Такі спогади підвищують рівень серотоніну. Як можна частіше повертайтеся до цих приємних епізодів.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: