Субота, 28 січня

Хобі, які роблять нас розумнішими

Гарне захоплення може подарувати не тільки приємні емоції, але і принести користь. Вчені довели, що грамотно підібране дозвілля може зробити нас розумнішими, продуктивнішими і успішнішими.

Довгий час вважалося, що люди з народження наділені певним рівнем інтелекту, тому максимум, що можна зробити в житті – це повністю реалізувати свій потенціал. Сучасні вчені довели, що потенціал насправді може бути збільшений, і від цього процесу навіть можна отримати задоволення. Згідно з дослідженнями, при освоєнні нових навичок мозок створює нові нейронні зв’язки, які прискорюють і покращують його роботу.

Ось список занять, які, на думку вчених, роблять нас розумнішими.

Листи

Ви можете писати листи друзям або рідним, переписувати цитати або рецепти, писати мемуари або вести щоденник – головне, вручну і на папері. Звичайно, планшети і комп’ютери зробили ручки і папір менш популярними. Але якщо ви відвернетеся від гаджетів і будете хоч трохи писати кожен день – це принесе масу користі вашому мозку.

Вірджинія Бернінгер, психолог з Університету Вашингтона, стверджує, що так ми краще запам’ятовуємо інформацію і взагалі тренуємо пам’ять. У процесі письма задіюється особлива зона мозку, так звана ретикулярна активна система, що дозволяє зосереджуватися на тій інформації, яку ми записуємо.

Також це вчить формулювати думки, покращує словниковий запас і знімає стрес.

Колекціонування

Головне – не перетворювати хобі в манію, тоді все буде чудово. Колекціонування допомагає людині розвиватися. Неважливо, що ви вирішили збирати: монети, марки, листівки, статуетки або фантики від цукерок – це дає вам додаткову маленьку мету в житті. Ви будете зосереджені і захоплені пошуком чергового «експоната». А чим серйозніше хобі, тим більше воно вимагає знань. Ви не станете хорошим нумізматом, якщо не будете знати, що шукати.

Психологи, в принципі, позитивно ставляться до цього хобі, знову-таки, якщо воно не переросте в манію. Якщо в реальному житті людина незадоволена собою, то знаходження нових екземплярів для колекції допоможе їй стати впевненішою і вонабуде прагнути розвиватися в цьому напрямку далі.

Настільні ігри

Вчені вже довели користь розгадування кросвордів і судоку. І логічно, що подібні хобі тренують ваш розум. Пазли, здається, призначені більше для дітей, але вони здатні принести користь і дорослим. Пазли – дидактична гра, яка розвиває терпіння, логіку і дрібну моторику. Збираючи мозаїку, ви концентруєте увагу на її деталях і розвиваєте багато функцій мозку.

А парні ігри змушують мозок аналізувати ситуацію, звертати увагу на дрібниці, концентруватися і продумувати стратегії.

Гра на музичних інструментах

Слухати музику – теж неймовірно корисно. Але ще корисніше – навчитися грати на якомусь музичному інструменті.

Гра на музичному інструменті допомагає активній роботі нашого мозку, покращує когнітивні функції – пам’ять, рішення складних завдань, послідовне розпізнання та обробку образів. Гра на інструменті (і навіть спів) збільшує обсяг сірої речовини і налагоджує зв’язок між двома півкулями мозку для більш плідної роботи.

Якщо вірити дослідженням, то таке хобі підвищує IQ на сім пунктів як у дітей, так і у дорослих. Тим більше, що ряд інструментів (наприклад, гітару, блокфлейту, духову гармошку) можна освоїти самостійно.

Медитація

Медитація стала цікавою для амбітних людей, оскільки дослідження натякає, що ми можемо контролювати власні мозкові хвилі і в будь-який час відчувати ті відчуття, які хочемо відчувати. Це означає, що ми можемо відчувати себе більш сильними під час переговорів, більш впевненими, вимагаючи підвищення зарплати, і більш переконливими в ході телефонної розмови.

Загальна ідея полягає в тому, що мозок може розвиватися, і кожен може робити це цілеспрямовано. Різні види діяльності стимулюють різні ділянки мозку, так що ви можете попрацювати як над вдосконаленням своїх сильних сторін, так і над виправленням недоліків.

Сфокусуватися на вдосконаленні свого мозку – хороша ідея і для тих, хто відчуває, що знаходиться на піку професійних можливостей, і для амбітних професіоналів, і, звичайно, підприємців, які хочуть максимізувати свій потенціал.

Подорожі

Мало того, що це корисно для організму в цілому (фізичне навантаження, зміна обстановки і часто позбавлення від стресу), так це ще й розвиває мозок. Звичайно, туризм вимагає фінансових вливань, але необов’язково їхати далеко і туди, де дорого.

Крім того, подорож – один з найкращих способів протистояти стресам і підвищити свій інтелект. Адже кожна поїздка відкриває цілий світ самобутньої культури, звичаїв, музики, кухні. Спілкування з людьми різних національностей розширює кругозір, викликає інтерес до життя, а контраст зі звичайним життям дарує нові навички і можливість подивитися на свої проблеми з іншого боку. Також кожна поїздка вимагає аналізу і підготовки, що теж примушує мозок попрацювати.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: